HABER

AK Parti Kurucular Kurulu üyesi aday gösterilmedi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kurucular Kurulu üyesi Kütahyalı Doktor Hüseyin Tuğcu, milletvekili aday listesinde yer almamasına tepki göstererek, listelerin hazırlığı sırasında bir takım ayak oyunlarının oynandığını iddia etti.

AK Parti Kurucular Kurulu üyesi aday gösterilmedi

AK Parti Kurucular Kurulu'nda Alevi kesimi kendisinin temsil ettiğini ifade eden Hüseyin Tuğcu, "Kütahya'da 25 aday adayı vardı. Temayül yoklamasına genel merkezin isteği doğrultusunda ben katılmadım. Bu süre içinde benim Kütahya'dan birinci sıra aday olacağım garantisi verilmişti. Ancak, listeye bile giremedim. Seçici kurula durumu ilettiğimde ise unutulduğunu öne sürdüler. Bunun kesinlikle Alevi kesime karşı yapılmış bir ayak oyunu olduğunu düşünüyorum" dedi.

"BÜTÜN ÇABALARIMA RAĞMEN BAŞARILI OLAMADIM"

AK Parti milletvekilleri adaylarının kapatılan Refah Partisi listesinden farksız olduğunu öne süren Hüseyin Tuğcu, "Ben parti içinde sürekli Alevi ve Kürt kökenli insanlara sahip çıkılması yönünde çalışmalar yapılması tavsiyesinde bulundum. Ancak, bütün çabalarıma rağmen başarılı olamadım. Milletvekili aday listelerinin dikkatli incelenmesi halinde, birçok kişinin kapatılan Refah Partisi'nin adayları olduğu hemen farkedilebilir" diye konuştu.

Hüseyin Tuğcu, yapılan haksızlığın giderilmesi için birkaç gün içinde Recep Tayyip Erdoğan'la görüşeceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: İHA

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler