HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal: Adile Naşit'in ninni okuduğu Türkiye bizim için kabustu

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, muhalefetin 'Biz tekrardan eski Türkiye'yi getireceğiz' vaatlerini eleştirerek, "Hangi Türkiye? 'Adile Naşit'in ninni okuduğu Türkiye çok güzel bir Türkiye'ydi.' Valla o Türkiye sizin için çok güzel bir Türkiye olabilir ama o Türkiye bizim için tam bir kâbustu" diye konuştu.

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal: Adile Naşit'in ninni okuduğu Türkiye bizim için kabustu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti SözcüsüMahir Ünal, Kahramanmaraş'ta vergi müfettişleriyle sahurda bir araya geldi.

Ünal, muhalefetin eski Türkiye'yi vadettiğini söyledi. Ünal, eski Türkiye'yi kâbus diye niteleyerek şöyle konuştu:

ADİLE NAŞİT'Lİ GÜNLER BİZİM İÇİN KABUSTU

Bu adamlar bize eski Türkiye'yi vadediyor. Diyorlar ki 'Biz tekrardan eski Türkiye'yi getireceğiz'. Hangi Türkiye? 'Adile Naşit'in ninni okuduğu Türkiye çok güzel bir Türkiye'ydi.' Valla o Türkiye sizin için çok güzel bir Türkiye olabilir ama o Türkiye bizim için tam bir kâbustu. Başörtülü annelerin asker evlatlarının yemin törenine katılamadığı bir Türkiye'ydi. Parası olmayanların hastane kapılarında olduğu bir Türkiye'ydi. Çaresizliğin, yokluğun, pirincin, çayın, yağın karaborsada, dükkanların tezgah altlarında satıldığı bir Türkiye'ydi. Yani sizin için bu Türkiye keyifli ve güzel olabilir de o Türkiye bizim için hiç de öyle keyifli değildi.

"ESKİDEN ORHAN GENCEBAY DİNLERDİK"

Biz Ferdi Tayfur dinlerdik, Orhan Gencebay dinlerdik. Niye? Çünkü acılarımız vardı. Arabesk niye vardı? Çünkü bizim çok acılarımız vardı. Bir ara hatırlıyor musunuz devlet 'acısız arabesk' diye Hakkı Bulut'a bir şey yaptırmaya kalkıştı. Eğer toplumda acı varsa, müziği o acı şekillendirir. Bugün niye arabesk yok? Bugün diyoruz ki 'pop müzik'. Pop müzik var, çünkü artık acıyı karşılık hale getirecek bir müzik türü kalmadı. Hatta o yılların filmlerine bakın. O yılların filmleri nasıl filmlerdi? İşte minibüsçülerin, kamyoncuların ya da fakir oğlan zengin kız, zengin kız fakir oğlan. Ama bugünkü dizilere, filmlere bakın, bugün dizilerde, filmlerde öyle acılar yok.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler