HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mersin Valiliği'nden 'Akkuyu NGS'de planlı patlatma' açıklaması

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Akkuyu Nükleer Santrali inşaatında patlama meydana geldiğini iddia ederek, “18.20 sıralarında yaşanan patlamadan ötürü, Gülnar bölgesinde kırılmayan cam ve kapı kalmadı” dedi. Mersin Valiliği, Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) inşaat çalışmaları sırasında planlı patlatma sonucunda bölgedeki bazı ev ve seralarda hasar oluştuğunu, konuyla ilgili inceleme başlatıldığını bildirdi.

Mersin Valiliği'nden 'Akkuyu NGS'de planlı patlatma' açıklaması

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Mersin Akkuyu Nükleer Santrali inşaatında patlama meydana geldiğini ileri sürdü.

"KIRILMAYAN CAM, KAPI KALMADI"

Başarır patlamaya ilişkin videolar paylaşırken, "Mersinlilerin artık huzuru kalmadı! Nükleer Akkuyu Santrali’nde 18.20 civarıyla yaşanan patlamadan ötürü, Gülnar bölgesinde kırılmayan cam ve kapı kalmadı. Yol yakınken, bu yanlıştan vazgeçin. Henüz tamamlanmadan yaşanan bu patlamalar, felaketin habercisi" ifadesini kullandı.

Başarır, "Mersinliler olarak, Nükleer Akkuyu’daki bu tehlikeleri, patlamaları yaşamak istemiyoruz! Nükleer yapacaksanız, deprem bölgesinde olmayan, Mersin dışında bir yerde yapın. Mersin halkı, nükleer santrali Akkuyu’da istemiyor!" ifadelerini kullandı.

MERSİN VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA: SORUMLULAR HAKKINDA GEREKLİ İŞLEMLER YAPILACAKTIR

Valilikten yapılan açıklamada, Akkuyu NGS'de planlı patlatma yapıldığı belirtilerek şunlar kaydedildi:

"Akkuyu Nükleer Güç Santrali bölgesinde bugün yapılan planlı patlatma sonucu patlamanın etkisiyle Büyükeceli bölgemizde ev ve seralarda meydana gelen zararların tespitine yönelik zarar tespit komisyonu kurulmuş olup gerekli çalışmalara başlanmıştır. Patlatmayla ilgili gerekli incelemeleri yapmak üzere Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı'ndan bir ekip görevlendirilmiştir. Konu her yönüyle incelenecek ve sorumlular hakkında gerekli işlemler yapılacaktır." (AA)

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler