KADIN

Akrepler burada mı?: Hangi burç daha çok kazanıyor?

Akrepler burada mı?: Hangi burç daha çok kazanıyor?

Akrep burcuysanız tek kelime ile YAŞADINIZ.

Mutluluğu, huzuru üç vakitlerde, parayı yıldız, gezegen dizilimlerinde aradığımız bir içerikle daha karşınızdayız.

Ne yapalım... Bize çok çalışmak, iyi insan olmak gibi kavramların başarının, mutluluğun anahtarı olduğu öğretilmişti; ''Nasip kısmet'' kısmına sadece değinip geçti büyüklerimiz, öğretmenlerimiz. Yıllar sonra öğrendik ki bir de bu işin hakikaten nasip kısmı varmış, kısmet neyse o oluyormuş, şans olmadan yürümüyormuş bu peynir gemileri.

Biz de ne yapalım; alternatif bilgilere, fallara tahminlere, burçlara yıldızlara yöneldik. Gazeteler haftalık burç yorumlarıyla doldu, internetin hedefi 12'den vuran astrolojistleri ünlü oldu, kişiliğimizden geleceğimize kadar her şeyi Mars'a Venüs'e sorar olduk. Yapacak bir şey yok, insan geleceği hakkında güzel şeyler duymak istiyor neticede...

Bu güzel şeylerden biri de para tabii ki.

Tabii 'Para güzeldir' demek biraz sığ kaçıyor; para ile satın alabileceğimiz güzel şeylerden, ''Ay sonunu nasıl getireceğim...'' diye düşünmediğimiz rahat hayattan, çoluğu çocuğu en güzel okullara, kurslara yollayabildiğimiz ekonomik rahatlıktan bahsediyoruz elbette.

Ve görünüşe bakılırsa bazı burçlar yıldızından mıdır, gezegeninden midir artık; bu 'parayı bulma' hususunda diğerler burçlardan bir nebze daha avantajlı. Bunu söyleyen de biz değiliz; CareerBuilder'ın 8700 çalışan üzerinde yaptığı araştırma!

Özetle; aşağıda sıralayacağımız 4 burçtan biriyseniz, üç vakte kadar elinize toplu meblada para geçecek :)

1.Boğa (20 Nisan - 20 Mayıs)

Araştırmaya göre yılda 100.000 Dolar'ın üzerinde kazananların büyük çoğunluğunu oluşturan burçlardan biri Boğa!

Güvenilir, dürüst ve gerçekçi özellikleriyle ön plana çıkan boğalar, özellikle takım çalışmasına olan uyumları, iş birlikçi ve metodolojik tavırlarıyla parayı en çok koklayan dört burçtan biri. Çok kazanan boğa burçları genelde finans, muhasebe ve iç tasarım alanlarında yoğunlaşıyor. Mühendislik, hukuk ve pazarlama da boğa burçlarının tercih ettiği alanlardan diğer birkaçı.

2.Yengeç (22 Haziran - 22 Temmuz)

İyi kalpli, hayalperest, korumacı. Yıllık ücrette 100.000 Dolar'ları bulabilen yengeç burçlarının en önemli 3 özelliği olarak bu güzellikler ön plana çıkıyor. Aynı zamanda güçlü ilişkiler geliştirebiliyorlar, hem sosyal hayatlarında hem de iş hayatlarında.

Araştırmada çok kazanan yengeçlerin en iyi oldukları alanlar hukuk, psikoloji ve öğretmenlik olarak öne çıkmış durumda. Reklamcılık, ulaşım ve askeri alanlar da yabana atılmayacak sayılarda...

3.Aslan (23 Temmuz - 22 Ağustos)

Fena halde Aslan Kral'ı anımsatan bu görselle çocukluğumuzu andığımıza göre araştırma sonuçlarına geçebiliriz:

Gücü ellerinde tutmayı, liderliği seviyor bu çok kazanan aslan burçları. Kendilerine güvenleri üst seviyede, iyimserler, karizmatikler, insanları eğlendirme yetenekleri doğuştan... Karizmaları ve çekicilikleri sayesinde insanların kalplerini kolaylıkla kazanabiliyorlar. Güce dair bu kadar özellik sıraladık, iki de örnek verelim: Obama ve Madonna aslan burcu :)

Parayı çeken aslan burçlarının genelde başarılı oldukları alanlar şu şekilde; yönetim, sanat, tasarım, mimarlık, mühendislik, eğitim...

4.Akrep (23 Ekim - 21 Kasım)

Analitik, sezgisel, uyanık, becerikli... Her şeye en kompleks tarafından bakmaya meyilliler. Belki de bu sayede çok para kazanıyor bu akrepler...

Yukarıda sıraladığımız özelliklerden de anlaşılacağı üzere; araştırmaya göre çok kazanan akrepler genelde bilim, araştırma ve politikada başarılı oluyorlar. Dedektiflik ve gerçeği ortaya çıkarma konusunda da oldukça becerikliler, inatçılar!

Gelelim şanssız burçlarımıza...

Elbette istisnaları vardır, belki de boldur çevrenizde (yazarımız burcundan dolayı araştırma sonuçlarını kabullenemiyor)... Ancak 8700 çalışan üzerinde yapılan CareerBuilder araştırmasına göre yılda en az kazanan burçlar genel olarak Oğlak ve Kova olarak göze çarpıyor.

22 Aralık'tan 18 Şubat'a kadarlık bir zaman aralığını kapsayan bu iki burca doğanlar, araştırma sonuçlarına göre yılda 35.000 Dolar'ın altında kazanarak 12 burcun en fenaları olarak göze çarpıyorlar...


Kaynaklar: Elitedaily.com, Mom.me, Keen.com

Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.