HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Akşener'den Mumcu'ya övgü

MHP'li Meclis Başkanvekili Meral Akşener, CHP'li Başvekili Güldal Mumcu'dan övgüyler yağdırdı. Akşener, Mumcu'yla Meclis'te tanıştıklarını belirterek "Başkanvekili olarak giyeceğimiz kıyafetin şeklini Güldal hanım belirledi. Çok zevkli bir hanımefendi" dedi.

Akşener'den Mumcu'ya övgü

Meclis'e 4.5 yıl aradan sonra milletvekili olarak yeniden gelen eski İçişleri Bakanı Meral Akşener, kuliste gazetecilerin sorularını yanıtladı. Mesai arkadaşı CHP İzmir Milletvekili Güldal Mumcu'ya övgüler yağdıran Akşener, Mumcu'yla Meclis'te tanıştıklarını söyledi. Akşener, "Çok zarif bir hanımefendi. Kendilerini yeni tanıdım ama çok sevdim. Başkanvekili olarak giyeceğimiz kıyafetin şeklini Güldal hanım belirledi. Çok zevkli bir hanımefendi" diye konuştu.

"BU HEM DEZAVANTAJ HEM AVANTAJ"

Geçmişte İçişleri Bakanlığı yapması nedeniyle Meclis Başkanvekilliğini iyi yöneteceği yönünde beklentilerin çok yüksek olduğunu belirten Akşener, "Bu hem dezavantaj hem avantaj. Onun için çok iyi hazırlanıyorum. Meclis İçtüzüğü ve Meclis çalışmaları hakkında bilgi topluyorum. Meclis'le ilgili her konuyu araştırıyorum, okuyorum" dedi.

Kürsüye çıkana kadar hiçbir basın kuruluşuna demeç vermeyeceğini belirten Akşener, Genel Kurul'da giymek için iki takım elbise siparişi verdiğini de kaydetti.

Kaynak: ANKA

Express


En Çok Aranan Haberler