Almanya'da cami inşaatına domuz kafası bırakıldı

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletindeki Schwelm şehrindeki bir cami inşaatına domuz kafası bırakıldı.

Almanya'da cami inşaatına domuz kafası bırakıldı

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'ne (DİTİB) bağlı Schwelm Yeşil Camisi inşaatına kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından torba içerisinde bırakılan kesik domuz kafası, inşaat işçileri tarafından fark edilerek cami yönetimine bildirildi. Cami derneği ise olayı polise aktardı.

Cami derneği yöneticileri yaptıkları açıklamada, olayı kınayarak, Schwelm şehrine zenginlik katacak camiye yapılan çirkin saldırının, yerel yöneticiler, Alman komşular ve şehirde yaşayan Müslümanlar tarafından derin üzüntüyle karşılandığını belirtti.

Yerel yönetimle uyumlu ve ortak çalışmalar içerisinde olduklarını belirten cami yöneticileri, olayın Müslümanlara yönelik bir tehdit ve provakasyon amacı taşıdığına dikkati çekti.

Polisin konuyla ilgili soruşturma başlattığı bildirildi. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
bu domuz kafayı alıp aynı yetdeki kilisenin kapısına bırakıp almanlara birde küfür edeceksin ki anlasınlar kimin domuz olduğunu
kutsal tanrilarinin basini kesip getirmisler iste...
Ata sozununde dediği gibi kapılarında birtek domuzu eksik lafını icraa etmişler burda bence
@baris_yalcin_2019 ben şimdi bir anlam veremedim bu durum senin hoşunamı gittide böyle bir yorum yaptın yoksa alay etmek maksatlımı bu yorumu yaptın bence bu durum gayet ciddi bir durum biz kimsenin ne kilisesine nede başka bir dini vecibesine saygısızlık yapmadık kimsede bizim kine saygısızlık yapamaz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler