HABER

Anaokulu öğrencisi servis aracında unutuldu

TEKİRDAĞ (AA) - Çorlu'da, okul servisinde unutulan anaokulu öğrencisinin, öğretmenlerinin dikkati sonucu kilitli kaldığı araçtan çıkarıldığı bildirildi.

Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, Atakent İlkokulu ana sınıfı öğrencisi E.K'nin (6) derste olmadığını fark edip, durumu ailesine ve okul yönetimine bildiren öğretmenler Ufuk Kurt, Aydın Elibol ve Faize Savaşçıoğlu'na teşekkür ve başarı belgesi verdi.

Okulun toplantı salonunda gazetecilere açıklama yapan Kılıç, dün küçük çocuğun okula getirildiği sırada öğrenci servis aracında unutulduğunu, ancak kısa sürede öğretmenlerinin dikkati sayesinde araçtan çıkarıldığını söyledi.

Kılıç, bu konuda hassasiyet göstererek hemen harekete geçip E.K'nin kilitli kaldığı araçtan kurtarılmasını sağlayan öğretmenlere teşekkür ederek, şöyle konuştu:

''Öğrencimiz okuluna getirildiği sırada diğer büyük öğrenciler araçtan inince içeride kalmış ve araç görevlileri tarafından da fark edilmemiştir. Öğretmenlerin aileye haber vermesi sonucu diğer velilerle birlikte çocuğumuz, kilitli kaldığı yerden kısa bir süre sonra çıkartılmış ve herhangi bir aksiliğe mahal verilmemiştir. Bunun için öğretmenlerimize teşekkür ediyorum."

Bu arada servis şoförü ve görevli hostesle ilgili idari işlem başlatıldığı öğrenildi.

Geri Dön