HABER

Anneden hasta oğluna 'altın vuruş'

22 yaşındaki oğlunu aşırı dozda eroin enjekte ederek öldüren anneye ömür boyu hapis...

Anneden hasta oğluna 'altın vuruş'
İngiltere’de ambulanstan düşerek kafasından aldığı darbeler sonucu ağır yaralanan öz oğlunun daha fazla acı çekmemesi için aşırı dozda eroin enjekte ederek ölümüne yol açan Frances Ingliz, adam öldürmek suçundan ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.
Kuzey Londra’da yaşayan 52 yaşındaki Frances Inglis, 2008 yılının Kasım ayında hareket halindeki ambulanstan düşerek kafa travması geçiren ve uzun süredir yatalak olan 22 yaşındaki oğlu Tom Ingliz’a aşırı dozda eroin enjekte ederek ölümüne neden olmak suçlamasıyla çıkarıldığı Old Bailey (Ağır Ceza Mahkemesi) de ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.
“CEHENNEM HAYATI YAŞIYORDU”
Mahkemede oğlunu öldürdüğünü itiraf eden fakat cinayet suçlamalarını reddeden anne Frances, “Oğlum tam bir cehennem hayatı yaşıyordu. Kalbimde ona olan sevgimle yaptım,cinayet işlemedim” diye kendisini savundu.
2007 yılında yine oğlunu öldürme girişiminde bulunan gözü yaşlı annenin bu savunmasını şaşkınlıkla dinleyen mahkeme hakimi Brian Barker, “Duygusal ve mutsuz olduğunuz anladım fakat yapmak istediğin şeyin kötü birşey olduğunu biliyordun. Toplum kurallarını ihlal ettiğini ve bunun sonuçlarını da biliyordun” dedi.
Mahkemede ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Frances’in en az 9 yıl hapis yapacağı belirtiliyor.


Geri Dön