Anneler neden ikinci el tercih ediyor?

Biraz kendi çocukluğumuzdan söz edelim mi? Büyük kuzenlerimizden, ablalarım, ağabeylerimizden gelenleri giyerdik, hatırlıyor musunuz? Bavullar evler arasında dolaşırdı. Hele ki gelen kıyafet çok sevdiğimiz birindense, havalara uçardık.

Anneler neden ikinci el tercih ediyor?

Son yıllarda bu gelenek bozuldu gibi görünse de aslında tam hız devam ediyor. Bebek – çocuk eşyaları ya arkadaşlar arasında yine evden eve taşınıyor ya da ikinci el alım satımı yapılan sitelerden temin ediliyor. Özellikle kısa süreli kullanılacak ürünler, bebek arabası, mama iskemlesi, park yatak, yürüteç ikinci eli en çok tercih edilenler arasında.

Anneler neden ikinci el alıp satıyor, biraz bunu konuşalım. Öncelikle, tutumlu olmak için… Kısa süreli giyilen bir kışlık mont, bir bot, artık kullanılmayan oyuncaklar neden değerlendirilmesin? Oynamadıklarını, giymediklerini başka annelere, çocuklara ulaştırabilir, yine biz de çocuğumuzun ihtiyaçlarını başka annelerden temin edebiliriz. Bunun da en kolay yolu, güvenilir siteler. Ürünleri satışa çıkarmadan önce tek tek inceleyen, sadece iyi ve kullanılabilir durumda olanları diğer annelere sunan, anneler arasında köprü görevi gören, kullanımı kolay internet siteleri.

Aslında çocuğunuz için sıkça alışveriş yapıyorsanız bunu çok iyi görebilirsiniz. Az kullanılmışı sıfırının yarısından daha ucuzsa onca para vermeye değer mi?

Annelere neden ikinci el alışverişi tercih ettiklerini sorduk.

İşte yanıtlar:
Daha uygun fiyatlı.
Ona ayırdığım bütçe ile daha fazla eşya alabiliyorum. Örneğin bir puset fiyatına puset artı mama iskemlesi artı park yatağa sahip olabiliyorum.
Başka annelere maddi manevi katkıda bulunmak hoşuma gidiyor.
Biz de böyle büyümedik mi?
Aldıklarımız o kadar kısa süre kullanılıyor ki, gerçekten büyük ödemelere gerek yok.
Kıyafete, mobilyaya ayırdığım bütçenin sadece yarısını harcayarak çocuğum adına yatırım yapabiliyorum.

Bir de en çok ne aldıklarını sorduk. Cevaplardan bazıları:

Bebek arabası
Mama sandalyesi
Park yatak
Bebek odası takımı
Bebek telsizi
Yürüteç
Eğitici oyunlar, kitaplar
Hamile kıyafetleri
Az kullanılmış ayakkabılar
Kışlık montlar, yağmurluklar ve yağmur çizmeleri
Dönence, oyun minderi gibi eğitici bebek oyuncakları
Sterilizatör, süt sağma makinesi
Kar montu, kar botu gibi çok kısa süre kullanılacak ürünler

Siz de anneden anneye güvenilir ve ekonomik alışverişi keşfetmek ister misiniz? Burayı tıklayın yüzbinlerce anne arasına siz de katılın.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler