"Antikapitalist Müslümanlar ölen işçiler için gıyabi cenaze namazı kıldı

Antikapitalist Müslümanlar, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde, ölen işçiler için Fatih Camisi avlusunda gıyabi cenaze namazı kıldı. Namazda kadınlar ve erkekler birlikte saf tuttu.

"Antikapitalist Müslümanlar ölen işçiler için gıyabi cenaze namazı kıldı

İlahiyatçı-yazar İhsan Eliaçık, Antikapitalist Müslümanlar grubuna gıyabi cenaze namazı hakkında bilgi verdikten sonra, ölen işçiler için gıyabi cenaze namazı kıldırdı.

antikapitalist-muslumanlar-olen-isciler-icin-giyabi-cenaze-namazi-kildi_4513_dhaphoto1

Grup daha sonra 'Emeğin dili, dini, rengi, ırkı yoktur' ve 'Mülk Allah'ındır' yazılı pankartlar açarak Saraçhane Parkı'na doğru yürüyüşe geçti.

antikapitalist-muslumanlar-olen-isciler-icin-giyabi-cenaze-namazi-kildi_4513_dhaphoto3 - Copy

Grup yürüyüş boyunca, 'Allah, ekmek, özgürlük' ve 'Zulme karşı omuz omuza' sloganları attı.

antikapitalist-muslumanlar-olen-isciler-icin-giyabi-cenaze-namazi-kildi_4513_dhaphoto4 - Copy

Grup, Saraçhane Parkı'nın yanında bulunan İtfaiye parkına gelerek basın açıklamasını okudu. Grup açıklamanın ardından Maltepe Miting Alanı'na doğru yola çıktı. (DHA)

antikapitalist-muslumanlar-olen-isciler-icin-giyabi-cenaze-namazi-kildi_4513_dhaphoto5 - Copy

Okuyucu Yorumları 6 yorum
kadın erkek karışık namaz olmaz.
neden olmasın olmamasını gerektiren hususlar nelerdir demeyeceğim. Cunku sen olayi anlamamışsın. Dikkat edersen gıyabi deniyor. amac namaz kılmak degil gunun anlam onemine farkındalık getirmek. yoksa dediğin dogru kadin erkek birlikte namaz kılamaz katılıyorum. çünkü aynı alanda namaz kılacak kadar müslüman olamadık.
Her şeyi dejenere etmekte üstlerine yok . Emeğin dini dili ırkı yoktur
acaba bir kiliseye minber, mihrap vb.gibi islamı anımsatan yerler koysan hristiyanların tepkisi ne olur. Cami orası cami.Anti kapitalistmiş açıp biraz kitap karıştırın.Herşeyin bi usul adabı var.Yapmıyorsanız yapanın aklını karıştırmayın..
Diğer Haberler