Arınç'tan Haluk Koç'a sert cevap!

Bülent Arınç, Haluk Koç'un Silivri ile ilgili kendisine söylediği sözlere sert cevap verdi: "Ben ülkeyi yönetiyorum, senin gibi laf ebeliği yapmıyorum"

Arınç'tan Haluk Koç'a sert cevap!

Bursa'da Ak Parti İlçe Başkanlığı tarafından Bursa Tekstil Ticaret Merkezi (BUTTİM)'nde 17 ilçe başkanı ve üyelerine düzenlediği iftar yemeğine katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, dünya ve ülke gündemi hakkında konuştu. İftar yemeği sonrası 10 bin kişiye hitap eden Arınç, CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç'un Silivri ile ilgili kendisine söylediği sözlere gönderme yaparak, "Haluk Koç soruyormuş 'Başbakan Yardımcısı bu istihbaratı nereden aldı?' diye. Nereden alacağım ben ülkeyi yönetiyorum. Senin gibi laf ebeliği yapmıyorum. Biz bu ülkenin insanın en güzel şekilde tanıyor ve biliyoruz" dedi.

"SURİYE'DEKİ KARDEŞLERİMİZ RAMAZAN'I YAŞAYAMIYOR"

Arınç, Türkiye'nin ufak tefek olaylara karşın huzurlu bir Ramazan geçirdiğini söyledi. Türkiye'nin komşu ülkelerinde iç savaş nedeniyle Ramazan ayının huzurlu geçmediğini kaydeden Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Biz kendi açımızdan hamd ediyoruz, ama hemen çevremize baktığımızda Ramazan'ın farkında olamayan. Başlarına düşen bombalarla evleri göçürülen, maalesef alçakça katledilen 100 binin üzerindeki insana her ay 5 bin cinayetin eklendiği bir Suriye'yi göstermek mümkün mü? Maalesef Esad'ın kendi elindeki silahlı güçleri kara harekatı yapmaktan da korktukları için helikopterlerle uçaklarla kendi halkını bombalıyor. Allah Suriye'deki Müslüman kardeşlerimize yardım etsin. Onları güçlendirsin. Allah zalimlere fırsat vermesin ki onlarda Ramazan neşesini bu denli yaşayamadılar inşallah en kısa zamanda yaşasınlar" dedi.

Mısır'da da iç çatışma ve darbe nedeniyle Ramazan'ı yaşanamadığını dile getiren Arınç, binlerce insanın sniperlerle öldürüldüğünü hatırlattı. Arınç, şimdide meydanları boşaltın, yeni katliamlar olabilir tehditleri savrulduğunu söyleyerek, "Allah Mısır'daki kardeşlerimize de yardım etsin. Cezayir, Libya, Tunus, Afganistan, Pakistan, Bangladeş, Arakan Müslümanları Miyanmar farklı değil. Biz soframızda hamd olsun rahatlıkla iftarımızı yapılıyorken bu saydığım ülkelerde insanlar henüz iftar yapamadı. Ramazan'ın neşesini yaşayamadı. Allah'ım sen bütün dünyada Müslümanlara da masum insanlara da bu zulümlerden kurtulmayı nasip et" diye konuştu.

Türkiye gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Arınç, 17 Ağustos'ta Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Bursa'yı ziyaret ederek 81 ildeki kentsel dönüşüm çalışmalarını Bursa'dan başlatacağını da kaydetti.

"DEMOKRASİDE BALANS AYARI SİNCANDA TANK YÜRÜTMEKLE OLMAZ"

Büyükşehir kanunu ile beldelerden köylere kadar hizmetin daha hızlı ve doğru ulaşacağını belirten Başbakan Yardımcısı Arınç, parti olarak demokratikleşme konusunda da adımların kesilmeden devam ettiğini vurguladı. Son çıkan kanunlardan birinde askerlik ile ilgili yeni düzenlemeler yaptıklarına dikkat çeken Arınç, "Sözleşmeli er ve erbaş kanunu dendi. 30 maddeden fazladır ama içerisinde çok önemli düzenlemelerden biriside geçmişte askere darbelere dayanak olduğu iddia edilen iç hizmet kanunun 35'nci maddesinin kaldırılmasıdır. Bu güne kadar çok söylendi, ama kaldırılmadı. Parlamentodaki görüşmeler sırasında muhalefet partilerinden bir tanesi bu maddenin kaldırılmasına karşı çıktı. Güler misiniz? Ağlar mısınız? Artık Türkiye eski Türkiye değil. Sivil asker ilişkileri en iyi noktasında. Asker, şerefli ordumuz kendisine düşen görevi biliyor. Ve o görevi en büyük başarıyla yapmaya gayret ediyor. Onlar bizim evlatlarımız ve vatanımızın savunması, askerlik görevi onların işi. Ama cumhuriyeti korumak ve kollamak benim vazifemdir. 'Cumhuriyet tehlikeye düştü defolsun bu siviller onların yerine ben varım' anlayışına artık paydos dedik. Bu maddeyi tamamen ortadan kaldırdık. Siviller ülkeyi yönetirler başarısız olurlarsa karşılığında darbe yapılmaz. Demokrasi bunu kabul etmez. O yüzden Mısır'da olan olaylara 'Mursi'nin de çok hatası vardı canım' diyerek 'askere hoş geldin' diyenlere yazıklar olsun. Böyle bir anlayış dünyanın hiçbir yerinde, demokrasisinde yer bulmamıştır. Sivil yanlış yapar halk düzeltir. Sandık ne güne duruyor. Sandığa gidersiniz bu gün yüzde 25 alan yüzde 5'e düşer. Yüzde 7 alan 47'ye çıkar. Demokrasilerde balans ayarı Sincan'da tank yürütmekle olmaz. Demokraside balans ayarı sandıkla, seçimle, halk iradesiyle olur. Hamd olsun biz bunu bütün dünyaya ilan ettik" dedi.

"BİZDEN BİR FİSKE BİLE KOPARTAMADILAR"

'Biz millete hizmetkar olan bir düşünceye sahibiz efendi değiliz diyoruz' diyen Arınç, vazifelerinin halka hizmet olduğunu kaydetti. Siyaseti 11 yıldır başarı ile yürüttüklerini dile getiren Başbakan Yardımcısı Arınç, katrilyonların yeni okullar, hızlı trenler, havalimanları, derslikleri, en mükemmel hastaneler için harcandığını ifade etti. IMF'e olan borcunda bitirildiğini ve Türkiye'nin 5 milyar dolar borç verecek hale geldiğini hatırlatan Arınç, Gezi olayları ile ilgili şunları söyledi: "Gezi olayları veya Taksim'de başlayan olayların kötü bir mecraya gitmesi karşısında Türkiye'nin itibarını zedelemek, Türk halkının bütünlüğünü, beraberliğini bozmak istediler. Bizi dışarıya ihbar ettiler. Ama hamd olsun çok güçlü ekonomimiz olduğu için bir tek fiske bile koparamadılar. Borsanın 90 binlerin üstünde olduğunu biliyorduk. Yüzde 10'luk bir düşüş yaşanmış. Niye diye gelip bize hesap sordular? Borsa 11 binde iken niye bize '90 bine çıkarttınız?' diye sormadınız. Hiç aklınıza gelmiş miydi. Rüyanızda mı gördünüz siz borsadaki endeksin 90 bin olacağını? Her yerde düşüş olur. Bunlar konjektörel şeylerdir. Bunların hepsi iyi yürüyen bir piyasa ekonomisinin gerekleridir. Her şey kontrolümüz altında. Kimin koynundan ne çıktığını da milletimiz kısa zamanda gördü. Her şeyi ile kontrol altında huzur ve güvenliğimizi bozmaya izin vermeyecek noktadayız."

"MAHKEMEYİ İŞGAL ETMEK NE DEMEK?"

Silivri davası hakkında da değerlendirmede bulunan Arınç şöyle konuştu: "Kaç günden beri Cumhuriyet Halk Partili milletvekilleri ve maalesef bazı marjinal gruplar Silivri'yi işgal et hazırlıkları yapıyorlar. Ben bu planları deşifre edince bunun üzerine gitmeye başladılar. CHP'li 3-5 milletvekili biz oraya gideceğiz diyorlar. Mahkemeyi işgal etmek ne demektir? Mahkemenin kararını açıklamasına engel olmak ne demektir? Yargılamayı iptal etmeye çalışmak ne demektir? Hukuk devletinde işgal kelimesi hangi anlama gelir siz bunu bilmiyor musunuz? Türkiye bir hukuk devleti. Hukuk devletinde devletin bir yüzü vardır o da hukuktur. Hukukun dışına hiç kimse çıkamaz. Çıkmasana da izin vermeyeceğiz. Planları bozulduğu için ortalığı birbirine katıyorlar. TGB diye bir örgüt var. Bildiri yayınlıyormuş. 'Biz orda olacağız' diye. Kendisini Türkiye Gençlik Birliği diye de takdim ediyor. Hiç utanmadan sıkılmadan. Bu örgütün adı Türkiye Gençlik Birliği değildir. Tüm Gençlik Birliği'dir. TGB'yi kullandıkları için millet aradaki farkı bilmiyor. Türkiye kelimesini hiçbir dernek Bakanlar Kurulu izni olmadan kullanamaz. Bakanlar Kurulu verilmediği halde kendisine Türkiye Gençlik Birliği diyerek 10, 15 tane marjinal insanı Türkiye'nin gençleri diye takdim etmeye çalışıyorlar. Türkiye'nin gençliğinin en güzel temsilcileri buradaki kardeşlerimiz."

"BENİM MİDEM ÇAPULCUYU HAZMEDEMEZ"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç'a da göndermede bulunan Başbakan Yardımcısı Arınç şunları söyledi: "Son olaylarda Türkiye'yi karıştırarak kamu mallarının zarar görmezsine, insanların yaralanmasına, 5 canımızın hayata veda etmesine yol açan anarşistlere bu ülkede prim vermek niyetinde değiliz. Bunu herkes çok iyi bilsin. Muhalefet partilerine düşende yasa dışı hareketlere destek olmak değil. Onlara mani olmaktır. Ülkenin ana muhalefet partisi en önce bundan sorumludur. Onların önüne düşerek teşvik etmek, milletvekillerinin dokunulmazlığından istifade ederek arkadaki anarşist grupların tahrip etmesine çalışmak bir milletvekiline, partiye yakışacak şey değildir. Bunu buradan ifade etmek zorunda kaldığım için üzülüyorum. Haluk Koç soruyormuş 'Başbakan Yardımcısı bu istihbaratı nerden aldı?' diye. Nerden alacağım ben ülkeyi yönetiyorum. Senin gibi laf ebeliği yapmıyorum. Biz bu ülkenin insanın en güzel şekilde tanıyor ve biliyoruz. Bana bu soruyu soran insan, genel başkanı yeni evlendirdiği oğluna ve gelinine çapulcular diye hitap ettiği zaman yüzü kızarmamış bir insandır. Benim oğlum ve kızım evlenecek ve birisi gelecek düğün salonunda bu yeni evlilere 'merhaba çapulcular' diyecek. Ben onu konuşturmam arkadaş. Benim çocuğuma kimse çapulcular diyemez. Haluk Koç'un midesi geniş olabilir. Çok şükür bizim midemiz bunları hazmedecek kadar geniş değil. Bu kadar güzel konuşmanın sonunda bana bunları söyletti ya ona da aşk olsun.

Silivri önemlidir. Oradaki kanunsuzluklara hiçbir zaman izin vermeyeceğiz. 5'inde Silivri yoluna düşenleri buradan uyarıyorum. Kanunsuzluklara alet olmayın, Yasa dışılıkları desteklemeyin. Sonra siz bunun altında kalırsınız. Ülkeniz zarar görür. Bağımsız yargıya, Yargıtay'a güveneceksiniz. Bireysel Anayasa Mahkemesine başvuruya güveneceksiniz. Ama kesinlikle yasadışı, hukuksuz eylemlere katılmayacaksınız. Bunu ana muhalefet teşvik etse de siz yapmayacaksınız. Bu ülkenin huzuru, istikrarı, birlik düzeni bizim için çok önemli."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 80 yorum
adam gibi adam.Allah bu memleketin başından vicdanlı insanları eksik etmesin.
Adam görmesek hainide adam diye yutturacaksınız millete şark kurnazları sizi.
beyinsiz yobaz
evet iyi buldog amerikalıların dediği gibi
Helal olsun iyi demiş
en büyük laf ebelğini siz yapıyorsunuzda işte ne yapalım meydan size kaldı
bülent beyagzınıza saglık
güzel düzüyormu sizleri
senin midenden bize ne..biz seni cignemeden tukuruyoruz...
koyunlar bile sizlerden daha akıllıdır
Hayret ağlamamış
Bülent Arınç değil mi Apdullah Öcalan namaz kılıyordu, çözüm sürecinde önemli bir aktördür diyen ? Bülent Arınç değil mi her konferanstan önce İstiklal Marşı'na ne gerek var diyen ? Bülent Arınç değil mi terör örgütüyle görüşen şerefsizdir diyip 2 yıl sonrada çıkıp 5 yıldır terör örgütüyle görüşüyoruz bu yeni bir şey değil diyen ? Şimdi Bülent Arınç'a adam diyenlere soruyorum ula siz hanginiz Koçlar kadar bu ülkeye vergi verdiniz ? Hanginiz Koçlar kadar bu ülke insanına iş sağladınız da konuşuyorsunuz ? Adamı hasta etmeyin.
koçların hangi kuruma hizmet ettiğini daha öğrenmeden onun savunuculuğunu nasıl yapabiliyorsun müslamansan yazık değilsen zaten sorun yok
kılıçtaroğlu hiç pot kırmıyordu demi. on numara adam kılıçtaroğlu.iftarını bile ezandan önce açıp oy zamanı kendine oy vermeyi unutan zeki bi insan.bence bülent arınçın yerine kılıçtaroğlu gelmeli
gülerek konu anlatıyo senigibi güşünenler de sazan gibi atlıyor nedeni seningibi salaklar bu gibi insanlara oyveriyor cunku cıkarcı insanlar akan kanı düşünmez
en sevdiğini getirte bu salak dediklerinde ona bir oy versin
hain iki ayaklı köpeklere salak deme onlar salak değil makarna için kömür için analarını bile satarlar
senin gibi hayvanlarda ancak chp ye oy veriri.
ağlamamışsın Bülent abi ülkeyi mi yönetiyon %50 yimi açıklarmısın Bülent abi
o adam sizin gibilerin haline ağlıyor.sizde ağlanacak halinize gülüyorsunuz.
yatacak yerin yok bülent arınç
hakan sizde haram beleş yardım alıyosunuz ondan helel olsun diyosun bakalım alah helal etcekmi
aman lütfen yönetme.. sen ancak sudana yakısırsın
allah senin gibileri ıslah eylesin
yalan dolanla yonetiyorsunuz
HANGİ ÜLKEYİ YÖNETİYORMUŞ BU
ağzına sağlık adamsın!!
senin gibi madamlara böyle dönme adamlar yakışır zaten.
senin yönettigin ülkeye çok yazık oluyor çokkkkkkkkkkkkkkkkk
ülkeyi yönetmeye çalışan arasıra balkoncu olan başbakan siz piyonsunuz.
EDROX EVET ÜLEYİ YÖNETİYOR SİZ YÜZDE 25 LEMİ YÖNETİME TALİPSİNİZ SİZ DE BULUN 50 Yİ GELİN İDARE EDİN SAYGI DUYALIM AMA ŞİMDİDE SİZ SAYGILI OLUN LÜTFEN
SURİYEDEKİ İNSANLAR RAMAZANI YAŞIYAMIYORSA HEP AKP NİN YÜZÜNDEN ÇIKMIŞ BİRDE MAHSUM ROLÜ OYNYORSUNUZ HER ZAMANKİ HALİNİZ KİM İNANIR SİZLERE
KADİR
Arınç emekli olunca aç kalmaz, cenazelerin arkasından ağlayan Nahiya'lara katılır.
Sende aç kalmassın..iyi havlıyorsun chp nin kapısında bekçi köpeyi..olursun
Bu vatanı ve vatandaşlarını menemendeki deden daha iyi tanıyordu.Sen Haluk Koç.la yarışacak adammısın. Uydu ve yalakasın.
uydu ne alaka okuyucu anlamadı , yazarda mı bilmedi
Suriye, Suriye, Suriye....hay suriye kadar başınıza taş düşsün.....kendi ülkemizle de Suriye ve Mısır kadar ilgilenseniz keşke.....Açın tetikçi televizyon kanallarını...Hepsinde sabah akşam 7/24 Suriye, Mısır......Kendi ülkemizde yüzbinlerce insan sokaklara dökülmüş onu gören yok...onlara gelinse çapulcu, terörist, kemirgen oluyor değil mi.....Sizi çakallar sizi.....
bu adam ağlamadan konuştumu tat vermiyor halk bu puştun karı gibi ağlamasını seviyor
şu yorumunla aslında ağlayan sensin...neyin ağlaması dersen % 50 lik mağlubiyetin-hezimetin ağlaması...artık nasıl girdiyse, bünyede nasıl bir tahribat yaptıysa o % 50....yıllar geçti hala etkisi geçmedi..kötü girmiş belli..hala ağlatıyor...erkek ol , delikanlı ol, demokrat ol , hazmetmeyi, yenilmeyi bil...ne o öyle karı gibi ağlaşmalar...
BU İFTAR YEMEKLERİNİ KİMİN PARASIYLA VERİYORSUNUZ,ORDANDA BİRŞEYLER KALIYORMU HERHALDE KİMSE CEBİNDEN VERMİYORDUR
evini yönetemiyenler ülke yönetiyor malesef..çobanlara davar olduk
evet eksik etmesin bu pkk yandaşını bende dua ediyom bak pkk artık siyasi bir parti kimliğine büründü artık cenazeye katılmak suç pkk ye katılmak yasal kimin sayesinde akp sayesinde
ülkeyi nasıl yöenettiğiniz belli sen ağaca bağlı tavuğu bile s.... messin ama davar sürülerine duva et
SENİN DERDİN.S...MEKSE HALLEFERİZ..SAKİN OL
Sahte hesaplarla..yorum yapan senin gibi korkak tavukları agaca baglamadanda hallederiz sen zevk almaya bak..makarnacı saglam vurur
kibre yenik düşersen kaybedersin
Türk insanı neleri unutmadı bunlarıda unutur diyen bir devlet adamından daha nasıl bir laf beklenirdi ki zaten. Sen kendi insanlarından fazla mısıra suriye'ye değer verdikten sonra..Tabi Türk insanının dedikleri laf ebeliği olur.. Kral sizsiniz Yönetin bakalım.. Ama Allah katında hesaplaşırız sizinle..
arıncın babası yahudı anası arap başka ne beklıyorsunuzkı
kendi soyuna benztttin lakın degıl degıl o soydan degil kendi soyun ile kariştırma lavuk:)))
Melekce..senin derdinne kaşıntın varsa hallederiz
SENİN BABAN BELLİ DEĞİL SÜTCÜ VEYA..BAKKAL OLABİLİR..
senin yönettigin belli oluyo zaten
sen devam et yandaş seni
Sen degil hukumet yonetiyor allahtan sen basbakan olmamissin
dogru çok güzel ülke yönetiyorsun arınçbey yalanla iftirayla ülke yönetmek buysa eger dagdaki çobanı getir bundan güzel ülkeyi yönetir melemende dedeniz neyse sizde halla aynı yoldasınız
sayın arınç..biz türk ulusuyuz..bizim için önce kendi ülkemizin dirlik-düzenliği, huzuru-esenliği gelmelidir... komşu din kardeşlerimizin hali elbette insan olan herkesi üzer...kimin yüreği dayanır kolu bacağı kopmuş çocuklar , yetişkinler görmeye....ama bu senaryonun aynısını ülkemizde de uygulamaya çalışan vatan hainleri, şerefsiz köpekler var..ve siz bunlarla aynı meclis çatısı altındasınız ve muhtemelen koridorlarda rastlaştığınız da selam da veriyosunuzdur bu alçaklara..suriyeden-mısırdan önce türk insanının huzuru, can güvenliği gelmelidir, buna yoğunlaşmalıdır hükümet..
Suriye’de hiçbir Amerikan üssü yok. Hatta Amerikan malı da. Ayrıca Suriye devrimci örgütlere, Filistin direniş örgütlerine destek veriyor. Esad düşerse hiçbir direniş örgütü orada yer almayacak. Böylece hem ABD kendi çıkarına uygun bir zemin bulacak hem de İsrail Ortadoğu'da Siyonist politikaları için çok rahat bir konum elde edecek. BEŞER ESAT secimle gelmiş biridir. MISIR DA ki Mursi için naralar atan hükümet neden ESAT ı desteklemez. bir düşünün bakalım...
esad amerika yanlısı değil onu herkez biliyor ama adam rusya yanlısı ee ikisi arasındaki fark ne ruslar daha mı az acımasız ?
CHP DE BİRTANE ADAM YOKKİ..AĞZI OLAN YALAN KONUŞUYOR..GENEL BAŞKANI.YALAN VE İFTİRADAN HABİRE TAZMİNAT ÖDEYEN BİR KOKUŞMUŞ..PARTİDEN VEKİLLERİNDENDE..NE BEKLENİRKİ
suriye suriye suriye papağan gibi hepsi aynı tekerleme aynı yalanlar aynı duygu sömürüleri,birazda göz yaşı tamamdır.senin vatandaşın çok rahat yaşıyor zaten herşey laylaylom
ÜLKENİN İÇİNE ETTİNİZ BE. ÜLKEYİ BÖLDÜNÜZ BE, ÜLKEDE HUZUR BIRAKMADINIZ BE, ÜLKEDE İÇ SAVAŞ ÇIKSIN DİYE ELİNİZDEN GELENİ YAPIYOSUNUZ BE,ASALAK FAŞİST OY HIRSIZI ÇAKMA MİLLİ İRADELER. ÇALMAYA HARAM YEMEYE ALIŞMIŞ ALLAHSIZ D,NSİZ PEYGAMPERSİZ KİTAPSIZ ŞEYTANIN DÜNYADAKİ RUHLARINI SATMIŞ ALLAH VE HALK DÜŞMANLARI SİZİ. SİZİN ALLAHINIZ YOK. SİZİN DİNİNİZ YOK. SİZİN KİTABUINIZ YOK. SİZ AMERİKANIN VE İSRAİLİN DİREKTİFLERİ İLE HAREKET EDEN AŞŞALIK BİRER YARATIKSINIZ. ÜLKEYİ YÖNETİYOLARMIŞ. GÖRDÜK BATIRDINIZ ÜLKEYİ LAN PİSLİK HIRSIZLAR. ALLAH TOPUNUZUN YEDİ CEDDİNİN BELASINI VERSİN SÜMSÜKLER SİZİ.
Diğer Haberler