Arkadaşı sobaya tiner dökünce bu hale geldi! 'Her yer alevlerle kaplandı'

Erzurum'da ateşi canlandırmak için arkadaşının sobaya döktüğü tinerle yanan 17 yaşındaki Muhammet Haktan Turgut, hastanede tedaviye alındı. Yüzü sargıya alınan Turgut'un sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Merkez Yakutiye ilçesine bağlı Dadaşköy'de yaşayan Muhammet Haktan Turgut, arkadaşının, ateşi canlandırmak için sobaya döktüğü tinerle alevler içinde kaldı. Yüzü ve sağ elinde yanıklar oluşan Turgut, çağırılan ambulansla Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak Yanık Merkezi'nde tedaviye alındı.

'ALEVLERİN ARASINDA KALDIK'

Yanındaki 4 arkadaşının da hafif yaralandığını belirten Muhammet Haktan Turgut, "Köyde gençlerin oturacağı küçük bir yer yaptık. Hava soğuk olduğu için akşamları sobayı yakıyorduk. Sobanın daha gür yanması için arkadaşlardan biri tiner dökünce parlayan alevlerin arasında kaldık. Sobaya yakın olduğum için benim yüzüm ve elim yandı. Diğer 4 arkadaşımın sadece saçı ve kirpikleri zarar gördü. Çok korktuk. Tinerin parlaması ile birlikte oturduğumuz yer alevlerle kaplandı" diye konuştu.

Kimseden davacı olmadığını ifade eden Muhammet Haktan Turgut'un bir süre daha hastanede tedavi görmesi gerektiği belirtildi.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
tiner buharıyla bile patlayabilen çok tehlikeli bir maddedir aman dikkat tiner alevle temas ettimi birkaç damla bile olsa patlar öldürür bile
Egitimin ve mantığın faydası bir kez daha tescillenmis oldu .Geçmiş olsun .
Çok üzüldüm. geçmiş olsun. ama haber manşeti onur kırıcı.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler