Arkadaşının borçlarını ödemek için banka soymaya kalktı

ANTALYA (İHA) - Arkadaşının borçlarını ödemek için banka soymaya kalktı.

Antalya'da, Aspendos Bulvarı üzerinde bulunan bir bankanın şubesini kuru sıkı tabancayla soymak isterken güvenlik görevlisi tarafından vurularak etkisiz hale getirilen ziraat mühendisi 34 yaşındaki Rahmi Demirbaş'ın, kefil olduğu arkadaşının borçlarını ödemek için bankayı soymak istediği belirlendi. Özel bir şirkette ziraat mühendisi olarak çalışan Rahmi Demirbaş'ın dün yapılan ameliyatın ardından tedavisine devam edildiği öğrenildi.

BU BİR SOYGUNDUR

Rahmi Demirbaş, dün öğle saatlerinde Aspendos Bulvarı üzerinde bulunan banka şubesine girerek, "Bu bir soygundur, paraları torbaya koyun" diyerek elindeki poşetleri vezne görevlisine uzattı. Bu sırada silahını güvenlik görevlisi Bülent Evcil'e doğrultan Demirbaş, kimseye zarar vermek istemediğini söyledi. Güvenlik görevlisi Bülent Evcil de, Rahmi Demirbaş'a iki el ateş etti. Paniğe kapılan Rahmi Demirbaş da kaçmaya çalıştı. Güvenlik görevlisi, Demirbaş'ın elindeki poşetlerde para olduğunu düşünerek silahını yeniden ateşledi. Kapıdan çıkmaya çalışan soyguncu, kalçasından vuruldu. Olay sonrası hastanede tedaviye alınan Rahmi Demirbaş'ın cebinden 200 YTL'lik telefon faturası, 58 YTL'lik elektrik ve 33 YTL'lik su faturası ile birçok icra takip evrağı çıktığı öğrenildi.

ADLİYEYE GÖNDERİLDİ

Bu arada, Antalya'da, çalıştığı bankayı soymak isteyen silahlı soyguncuyu kasığından vurarak etkisiz hale getiren güvenlik görevlisi Bülent Evcil, Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki sorgusunun ardından bugün adliyeye sevk edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler