HABER

Artvin'de tecavüz iddiası

ARTVİN (İHA) - Artvin'in Şavşat İlçesi'nde, 9 yaşındaki bir kıza, 17 yaşındaki dayısının tecavüz ettiği ileri sürüldü. Artvin'in Şavşat İlçesi'ne bağlı Veliköy'de Temmuz ayında meydana gelen olay, kısa bir süre önce ortaya çıktı. Olayı, ilköğretim okulu 4. sınıf öğrencisi kızı B.D.'nin (Burcu Dursun) kendisine anlatması sonucu öğrendiğini bildiren baba Turan Dursun, "Kızım, öz dayısı B.D.'nin (Bahtiyar Dursun) tecavüzüne uğradığını itiraf etti. Temmuz ayında meydana gelen olayı kızım korkusundan bu zamana kadar saklamış. Olayı kısa bir süre önce öğrendim. Olaydan kısa bir süre önce eşim A.D. (Arzu Dursun) evi terk etti. 4 ila 9 yaşları arasındaki 3 çocuk bana kaldı" dedi.

Eşinin, kardeşini korumak amacıyla tecavüze uğrayan kızını uzun süre susturduğunu da öğrendiğini belirten baba Dursun, "Çocuğuma, 'bu olayı babana söylersen, seni de, onu da öldürürüz' diye tehdit etmişler. Kızım da bundan korkarak bana söylememiş. Bu da yetmiyormuş gibi, eşim olayın ortaya çıkmasının ardından evi terketti. Eşim gidince çocuklara hem annelik, hem babalık yapmaya başladım. Ayrıca eşim, çocuğuma yapılanları görmesine rağmen, başkalarına iftira atarak, bu olayı 'başkaları yaptı' diyerek, suçsuz insanlara iftira atmaya çalışıyor. Kendi kardeşini kurtarmaya çalışıyor" diye konuştu.

Babasının yönlendirmesiyle konuşmaya çalışan mağdur B.D., annesinin kendisini susması konusunda uyardığını söyledi. Olaydan haberdar olan Artvin Valisi Selahattin Akyurt, mağdur B.D'yi, babasının da rızasıyla yatılı bir okula yerleştirdi ve aileye gereken yardımın yapılması talimatını verdi.

Öte yandan, yeğeni B.D.'ye tecavüz idddiasıyla Artvin Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan ve serbest bırakılan B.D'nin duruşmasını izleyen baba Turan Dursun, sinir krizi geçirdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön