HABER

Atatürk düşmanının ismi okuldan kaldırıldı

Osmanlı'da Damat Ferit hükümetinde şeyhülislam olarak görev yapan ve Kurtuluş Savaşı yıllarında Mustafa Kemal Atatürk'e ölüm fetvası çıkartan Mustafa Sabri'nin adı Tokat'ta yeni açılan bir Anadolu imam hatip lisesine verilmişti. Gelen tepkiler sonrası sonrası okulun ismi değiştirildi.

Atatürk düşmanının ismi okuldan kaldırıldı

Atatürk düşmanı, Kurtuluş Savaşı veren kahramanlara olmadık hainlikleri yapan Damat Ferit Hükümeti’nin değişmez şeyhülislamı Mustafa Sabri’nin adı verilen ve Türkiye’yi ayağa kaldıran okulun adı jet bir kararla değişti.

Sözcü'nün haberine göre; Milli Eğitim Bakanlığı’nca sozcu.com.tr’ye yapılan açıklamada, “Tokat’taki imam hatip lisesine Mustafa Sabri adı sehven verilmiştir. Bu durum, okulun adı 24 Temmuz’da vatanı için şehit düşen Yakup Akdağ ismiyle değiştirilerek Şehit Yakup Akdağ İmam Hatip Lisesi olmuştur” denildi.

Şehit Yakup Akdağ kimdir?

Astsubay Yakup Akdağ Siirt Baykan İlçesi Çukurca Köyü kırsalında PKK’lı hainler tarafından düzenlenen saldırıda bu yılın 24 Temmuz’unda şehit düşen dağ gibi bir kahramanımızdı. Tokat’lı olan şehit Akdağ’ın adı doğduğu kentteki okula verildi.

AYRINTILAR GELİYOR…

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 54 yorum
Aferin
bitti mi halloldumu o ismi kim vermiş kim yazdırmış arkasındaki hainlerde cezalandırılmalı sehven diye gçiştirmeyin neden başka bir isim deyilde hain birinin ismi sehven yazıldı acaba tepki olmasaydı kalacaktı deyilmi yedik mi yemedik sorumluları da istiyoruz
hangi birisini yargılayacak sanki kardeşim hepsi hain hepsi onun bunun çocuğu sadece bir tanesi değil ki
2 gün Atatürkçü takılalım dediler, onu da beceremediler. yobaz bademler
Geri Dön