HABER

Avşar kızı sözünü tuttu

Avşar kızı sözünü tuttu

KIRIKKALE (İHA) - Kırıkkale'yi ziyaretleri sırasında çocuk yuvası ve kız yetiştirme yurduna halı sözü veren ünlü sanatçı Hülya Avşar ve iş adamı Sadettin Saran, sözlerini tutarak çocuk yuvasına halıları gönderdi.

Kırıkkale'de iş adamı Sadettin Saran ile birlikte çocuk yuvası ve kız yetiştirme yurdunu ziyareti sırasında koruma altındaki çocuklarla yakından ilgilenen, yetenek sahibi bir kız çocuğunu konservatuvarda okutma sözü veren Hülya Avşar, down sendromlu bir çocuğun eğitim ve tedavisiyle de ilgileneceğini söylemişti. Avşar ve Saran, 0-6 yaş grubundaki çocukların tüm ortak kullanım alanlarının halıyla kapatılması için menajerlerine talimat vererek, kış gelmeden sıcak bir ortam oluşturmak için yuvaya halı
hediye etti. Hülya Avşar'ın sipariş ettiği 15 halı, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Çocuk Esirgeme Kurumu Kız Yurdu'na teslim edildi.

Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Dalgalı, "İş adamı Sadettin Saran ve Hülya Avşar, çocuklarımız için yaptırdığımız halı sahanın zemin halısını yaptırmayı vaat etmişti. Yaptıkları vaatleri yerine getiren çiftin Kırıkkale'ye ve çocuk yuvasına büyük destekleri oldu. Gerek hemşehrimiz Sadettin Saran'a, gerekse Hülya Avşar'a, Kırıkkale'ye ve bizim kurumumuza olan yakın ilgilerinden dolayı teşekkür ederiz" dedi.

Çocuk yuvasındaki çocukların iyi bir eğitim aldığını ve burada mutlu olduklarını söyleyen Dalgalı, "18 yaşını geçmiş gençler yine bırakılmayıp, bir iş sahibi oluncaya kadar ya da evleninceye kadar gereken ilgi gösteriliyor. 18 yaşını geçmiş evlenecek gençlere çeyiz parası da ödeniyor" diye konuştu.
Dalgalı, ayrıca 7 bin 800 metrekare arsa üzerine engelsiz yaşam merkezi yaptırmak için gereken ön çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön