HABER

Bakan Aytekin Erzurum'da

ERZURUM (İHA) - Erzurum'daki gezi ve incelemelerini sürdüren Çevre Bakanı Fevzi Ayketin, merkezi Erzurum'da bulunan Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti'ni (DAGC) ziyaret ederek, bölgedeki gazetecilerin sorunlarını dinledi.

DAGC Başkanı Feridun Fazıl Özsoy, Bakan Aytekin'e çok zor şartlarda görev yapan basın mensuplarının genel sorunlarıyla ilgili brifing verdi. Bakan Aytekin de DAGC'nin kamu yararına çalışan dernek statüsüne alınması için kendisine düşen görevi yapmaya hazır olduğunu söyledi.
Çevre Bakanı Fevzi Aytekin, daha sonra Erzurum Valisi Osman Derya Kadıoğlu ve Demokratik Sol Parti (DSP) Erzurum İl Teşkilatı Başkanı Adnan Demir ile birlikte Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası'nı (ETSO) ziyaret etti. Bakan Aytekin, ETSO Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Saatçioğlu'ndan bölgedeki işadamlarının sıkıntıları hakkında bilgi aldı.

Çevre Bakanı Aytekin'in Erzurum ziyaretinin son durağı, Erzurum'da açılan 4. Uluslararası Ticaret ve Sanayi Fuarı oldu. Beraberindeki heyetle birlikte fuarın açılış kurdelesini kesen Bakan Aytekin, standları büyük ilgi ile tek tek dolaştı, yetkililerle sohbet etti.

Fuar açılışına Bakan Aytekin'in yanı sıra eşi Güler Aytekin, Erzurum Valisi Osman Derya Kadıoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Erzurum Milletvekili Cezmi Polat, Büyükşehir Belediye Başkanı Mahmut Uykusuz, ilçe ve belde belediye başkanları, bürokratlar ve partililer katıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön