HABER

"Balyoz Planı"na suç duyurusu

Sanatçı Lale Mansur'un da aralarında bulunduğu 13 kişi, ''Balyoz Güvenlik Harekat Planı'' hazırladıkları öne sürülen kişiler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine gelen grup, suç duyurusu dilekçesini İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına sundu.

Adliye çıkışında grup adına bir açıklama yapan Lale Mansur, ''Darbelere karşı 70 Milyon Adım Koalisyonu'' olarak suç duyurusunda bulunduklarını belirterek, dilekçeyi İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı'ya sunduklarını söyledi.

Adliyede güzel bir şekilde karşılandıklarını ve dilekçelerinin işleme konulduğunu ifade eden Mansur, 23 Ocakta ''Kozmik sırlar açıklansın suçlular yargılansın'' diye Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde yürüyüş yapmayı planladıklarını ve bu yürüyüşe şimdi ''Balyoz Güvenlik Harekat Planı''nı da eklediklerini kaydetti.

Suç duyurusu dilekçesinde, emekli Oramiral Özden Örnek, emekli Orgeneraller İbrahim Fırtına, Çetin Doğan ve Ergin Saygun hakkında TCK'nın ilgili maddeleri uyarınca dava açılması istendi.

Bu arada, Taraf Gazetesi muhabiri Mehmet Baransu da adliyeye gelerek İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı ile görüştü.

Çıkışta basın mensuplarına açıklama yapan Baransu, bugün yapılan suç duyurusundan sonra Çolakkadı ile görüştüğünü belirterek, ''Balyoz Güvenlik Harekat Planı''na ilişkin ellerindeki belgelerin istendiğini söyledi.

Baransu, resmi yazıyla istenmesine gerek olmadığını belirterek, bu belgeleri en yakın zamanda ilgili savcılığa ulaştıracaklarını bildirdi.

Geri Dön