HABER

Barzani'den 4 ülkedeki Kürtler'e çağrı!

Kuzey Irak'taki Bölgesel Kürt yönetimi Başkanı Mesut Barzani, Irak, Türkiye, İran ve Suriye'deki Kürt partilerine Kürt Ulusal Kongresi hazırlığı için çağrıda bulundu.

Barzani'den 4 ülkedeki Kürtler'e çağrı!

Irak Kürdistan Demokrat Partisi'ne bağlı 'Kurdistan TV'nin haberine göre, Kürdistan Bölge Başkanlığı resmi sözcüsü Dr. Umed Sebah, Barzani'nin Kürt Ulusal Kongresi hazırlık komitesinin görüşülmesi amacıyla toplantı çağrısı yaptı.

Dr. Umed Sebah, "Kürdistan Bölge Başkanı Mesut Barzani, Kürdistan'ın dört parçasındaki siyasi parti liderlerine gönderdiği mesaj ile Ulusal Kongre hazırlık komitesini oluşturmak amacıyla bir toplantı düzenleme çağrısı yaptı" dedi.

BARZANİ'NİN DAHA ÖNCEKİ MESAJI

Kısa süre önce Belçika'nın başkenti Brüksel'de düzenlenen Kürdistan Ulusal Kongresi 13'üncü Genel Kurulu'nda KCK'nın önde gelen isimlerinden Murat Karayılan, Abdullah Öcalan'ın konferansın gerçekleşmesi için harekete geçilmesini istediğini belirtirken, Mesut Barzani de gönderdiği mesajında, "Halkımızın düşmanları zayıflamış durumda ve Kürd'ü inkar sürecini geride bıraktık. Karanlıklar dolu 20'nci Yüzyılın tersine 21'inci Yüzyıl, Kürtler'in umutlarının gerçekleşeceği bir yüzyıl olacak. Bu kritik aşamada halkımızın haklı mücadelesini zafere ulaştırmak için birlik ve ortak çalışmaya ihtiyacımız var" demişti. Barzani, mesajında Türkiye'deki 'Çözüm süreci'ne de değinerek "Her iki tarafa da barış sürecinin tamamlanması için çağrı yapıyorum. Bu sürecin başarıya buluşması için Sayın Öcalan özgürlüğüne kavuşmalı ve Türkiye'deki anayasada değişiklikler yapılmalı" dediği ifade edilmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 53 yorum
vicdan ve şeref sahibi olan her kürd özgür ve bağimsiz bir kürdüstan hayalindedir ve vicdan ve şeref sahibi olmiyanlar ise burda okuyucu yorumları gibi insanlıktan nasip almamişlardir kürdün isminden alerji olan mahluklardır
aslında çok doğrudur nedenide şudur.dört ülkedei kürtleri hep esir yurdsuz gerici ama unuttuğunuz bişey vardır.kürtlerin ülkesini siz islamız dedikleri ülkeler aldı ellerinden dimi.am allahın bir kavmi olarak onlarda bi kavimdrler dilerini bile onlara çok gördünz her dört ülke suriye ırak türkiye iran.inanınız ki en fazlada türkler kürtleri her sevefinde ezmek için kafalaını balyozlaşmak için çok uğraşlar verdinz.am allahın ne diyeceğini sizler unuttunz.unutmayınki kürtler dünyada en çok çoğunlıkta olupda devletsiz halktırlAR.aam yönler deyişti kürtlere çok zülüm yaptınz allah eze vecelle
kim kimi esir etmiş tarihinden,geçmişinden bi haber olan burada rast gele yazıyor kürtlerin Anadolu üzerinde tarihte hiç devleti olmamış araştır öğren,türkler kendi ülkelerini kürt kardeşim demiş ayaklarının altına sermiş insan gibi yaşatmış adam etmeye çalışmış ama gel görki besle kargayı oysun gözünü misali olmuş.şunuda yazayım ister inanın ister inanmayın bende kürdüm...
inşallah devletiniz kurulurda şu üzerimizdeki yükünüz biter .bakmayın siyasilerin kandırmacasına aslında biz türklerin çoğu sizinle yaşamak istemiyorduk.sizi beslemekten bıktık artık.şu batıdaki illerimizdende defolup gidersiniz inşallah tertemiz pırıl pırıl bir gelecek bırakırız çocuklarımıza.tarih gösterdiki bulunduğunuz hiçbir topluluk iflah olmamış .ne mutlu türküm diyene
yazdıklarin çokdğru doğruyu anlatmaktan korkmamalı
BAS GİT O ZAMAN BU TOPRAKLARDA İŞİN NE, MÜSLÜMANIM DESEN DE SENİN GİBİ BÖLCÜLERLE İŞİMİZ YOK
Siz neden hep kendinize tecavüz edilmiş gibi hissediyorsunuz.
once konusmayi ogren arkadasim sonra gel
bunları adam ettiya akp ve yandaşları
tarihi ilkokul kitaplarından ibaret zanneden zihniyet olmayın. evrensel araştırmalar kürd topluluklarının binlerce yıldır bu topraklarda yaşam sürdüğünü kültürlerini yaşattıklarını göstermektedir.
akp bunların yüzde yüz destekçisi bilmeyen duymayan beyinsizler duysunda bilsinde akp hala destekleyen yalakalarında şehit kanlarında bogulurlar inşllhhhhhh.
Siz Ne Zaman adam OLDUNUZ
bunlar adam ken i ne senin baban nede akp vardı canım cahil cahil yorumlar yapmayın :)
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler