HABER

Başbakan Erdoğan zor anlar yaşadı

KARS (İHA) - İncelemelerde bulunmak üzere Kars'a gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Cuma namazını kılmak için gittiği Evliya Camii önünde korumalar adeta etten duvar ördü.

Gazetecileri yanıltan ve Başbakan Erdoğan'ı cami içindeki gizli bir bölmeden Ebul Hasan Harakani Türbesi'ne yönlendiren korumalarla gazeteciler arasında türbe çıkışında da arbede yaşandı. Makam aracına bindikten sonra cami bahçesinden çıkmak üzereyken bir grup çocuğu gördükten sonra aracından inen ve çocuklara şeker dağıtan Erdoğan'ı görüntülemek isteyen gazeteciler ise korumaların engeliyle karşılaşınca akla karayı seçti. Bazı gazetecilerin tartaklandığı arbede esnasında Başbakan Erdoğan ise gazetecilerin feryatlarını dinlemekle yetindi. Erdoğan'a seslerini duyurmak ve korumaların engellerini iletmek için avazı çıktığı kadar bağıran gazeteciler bir türlü başarılı olamadılar ve Erdoğan'a yine yaklaştırılmadılar. Kars Kalesi istikametinden mitingin yapılacağı alana kadar Başbakan Erdoğan'ın makam aracını takip eden gazeteciler, bu defa miting alanında halkı selamlayan ve çocuklarla tokalaşan Erdoğan'ı görüntüye almaya çalışlırken aynı koruma engeliyle karşılaştı. Miting bir anlamda gazeteciler ile korumalar arasındaki koşuşturma alanına dönerken bazı gazeteciler de kalabalık arasında sıkışınca alanı terk etmek zorunda kaldı.
Başbakan Erdoğan'ın konuşmasını pürdikkat dinleyen Karslılardan bazıları ağaçlara çıkarken, miting alanının yanında bulunan İmam Hatip Anadolu Lisesi'nde ise öğrenciler ayaklarını camlardan çıkarak Başbakan Erdoğan'ı izledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, öğrencileri ziyaret etmek için girmeye çalıştığı İmam Hatip Lisesi bahçesinde zor anlar yaşadı. İzdihamdan dolayı yürümekte bile zorluk çeken Başbakan Erdoğan'a yaklaşmak isteyen ve izdihama yol açan çocuklar, kadınlar ve yaşlılar, korumalar tarafından ite kaka kenara alındı. Vatandaşlardan bazıları ezilme tehlikesi geçirirken Başbakan Erdoğan'ın da yürürken kalabalık arasında sıkıştığı ve zaman zaman sendelediği gözlendi. Kalabalık arasında güçlükle yürüyen Başbakan Erdoğan yanına yaklaşan ve derdini anlatmaya çalışanları da dinlemeyi ihmal etmedi. Sevgi gösterisi altında yaşanan izdihamla birlikte Erdoğan okula girebildi. Basın mensuplarının içeri alınmadığı okulda öğrencilerle bir süre sohbet eden Başbakan Erdoğan, daha sonra okuldan çıktı.

Kalabalık, Erdoğan'ı çıkışta da bırakmadı. Aracına bindikten sonra bazı vatandaşları dinleyen Başbakan daha sonra Sarıkamış'a hareket ederken birçok vatandaş da okul bahçesinin duvarından atlayarak Erdoğan'ın ardından koşmaya başladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön