HABER

Bedrettin'in ilk sözü: Annemi seviyorum

İşkence yapılmış bir halde bulunan 5 yaşındaki Bedrettin’in hayati tehlikesi sürüyor. Doktorların “çok zeki” diye tanımladığı Bedrettin’in ilk sözleri “Annemi istiyorum, onu seviyorum” oldu.

Bedrettin'in ilk sözü: Annemi seviyorum

Haliç Köprüsü'nde işkence yapılmış bir halde bulunan 5 yaşındaki Bedrettin'le ilgili olarak soruşturma başlatıldı.

[

****](http://haber.mynet.com/detay/yasam/5-yasinda-olduresiye-dovuldu/489447)

[

****](http://haber.mynet.com/detay/guncel/beyoglunda-bulunan-cocuk-olayinda-5-gozalti/489467)

[

****](http://haber.mynet.com/detay/guncel/istanbulda-dilenip-kozanda-aga-oldular/489488)

Soruşturmada Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerince, yaşları 10-18 arasında değişen 5 çocuk gözaltına alındı. Emniyet yetkilileri, Bedrettin'in mendil satan üç çocuk tarafından dövüldüğünü bildirdi.

Okmeydanı Hastenesi doktoru Cumali Aksoy ve Sosyal Hizmetler İstanbul İl Müdürü Önal İnaltekin, Haliç Köprüsü üzerinde işkence yapılmış bir halde bulunan 5 yaşındaki Bedrettin için ortak açıklama yaptı.

Bedrettin’in hastaneye geldiği zamandaki durumunu şöyle anlattı: “Sol gözde şişlik ve morarma, yüzünde yüzeysel sıyrıklar, sol kulağında az miktarda kan, başının sol tarafında hafif bir sıyrık vardı. Çekilen bilgisayarlı beyin tomografilerinde de küçük bir çökme kırığının olduğu gördük. Ancak bu kırığın altında bir beyin kanaması yatmıyordu.”

Çocuğun uykuya meyilli bir durumu olduğunu söyleyen Aksoy, “Ameliyatlık bir durumu yoktu. Bilinç durumu değerlendirilerek acil müdahalede bulunulmadı. Kulak-burun-boğaz, üroloji, ortopedi genel cerrahi, plastik cerrahi gibi doktor arkadaşlardan da yardım aldık. Onların tespitlerinde bir şey görülmediği söylendi” dedi.

“Çok zeki” dediği Bedrettin’le konuşmasını anlatan Dr. Aksoy, “Boğazında muhtemelen ip izi var, yüksekten atılmış. Kendi gayreti ile köprüye kadar çıkıyor, sabah orada bulunuyor” dedi.

Bedrettin’in bugün daha iyi olduğunu belirten Aksoy, “Ancak hayati tehlikeyi tam olarak atlattığını düşünmüyoruz, takibimize devam ediyoruz. 2-3 gün daha burada tutarız” diye konuştu. Aksoy, şöyle konuştu: “Polis eşliğinde annesiyle görüştü. Ama annesi ile çocuğu görüştürerek bir yüzleştirme gibi bir şeydi.”

İNALTEKİN: ÇOCUKLARI KORUMA ALTINA ALACAĞIZ
Sosyal Hizmetler İstanbul İl Müdürü Önal İnaltekin ise hastane yetkililerine küçük Bedrettin’in tedavisinde gösterdiği ilgi nedeniyle teşekkür etti.

Bakıcı anne ve psikoloğun da aralarında bulunduğu özel bir mobil ekiple gece hastaneye geldiklerini belirten İnaltekin, “Geldiğimizde yoğun bakımdaydı. Ekibimizle destek verdik. ‘Annemi istiyorum, annemi seviyorum’ diyerek ağladı. Çok akıllı bir çocuk” dedi.

Bedrettin’in en küçüğü 1, en büyüğü ise 11 yaşında olmak üzere 4 kardeşi olduğunu belirlediklerin ifade eden İnaltekin, Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf'ın talimatıyla çocukların koruma altına alacaklarını söyledi.

Ailenin Adana’nın Kozan ilçesinden İstanbul’a geldiklerini öğrendiklerini söyleyen İnaltekin, “Çocuklar dilencilik, mendil satıcılığı yapmış. Aile hakkında daha önce Kabahatlar Kanunu uyarınca ceza kesilmiş” diye konuştu.

Çocuğa şiddetin kim ya da kimler tarafından uygulandığını bilmediklerini söyleyen İnaltekin, aile hakkında da suç duyurusunda bulunduklarını da sözlerine ekledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön