KADIN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mynet Soran Anne Platformu

1 Bebeğinizin cinsiyeti nedir?
2 Bebeğinizin yaşını belirtir misiniz?
3 Sizlere hangi konuda yardımcı olmamızı istersiniz?
4 Öğrenmek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Bel bölgesindeki yağlardan kurtulmanın 10 yolu

  Bel bölgesindeki yağlardan kurtulmanın 10 etkili  yolu.

  Ödem ve şişkinlik yapan yiyeceklerden uzak durun

  İşlenmiş tahıllar, margarinler, bitkisel yağlar, soya ve mısırdan kaçının.

  Toksin içmeyi bırakın
  Hazır içeceklerin birçoğu yüksek miktarda şeker, yapay tatlandırıcı ya da glikoz şurubu içerir. Bütün bunlar bel çevresinde yağlanmaya sebep olur.

  Doğal beslenmeye çalışın

  Bütün sebze meyvelerinizi organik ürün satan dükkanlardan alamazsanız bile, en az tarım ilacı kullanan güvenilir yerlerden alışveriş yapmaya çalışın.
  Elma, kereviz, kırmızı kapya biber, şeftali, çilek, ıspanak, nektarin, üzüm, fasülye, marul, salatalık, yaban mersini ve patates daha az tarım ilacına maruz kalan sebze ve meyvelerdir. Bu yiyecekleri tüketmeye özen gösterin. Tahıllar her ne kadar iyi besin kaynakları olsalar da, fazlalıkları bel çevrenizde birikiyor olabilir. O yüzden günlük tahıl tüketiminizi 1- 2 porsiyon tahılla sınırlayın.

  Süt ürünleri ne kadar yararlı?

  Birçok insanın, özellikle inek sütüne karşı intoleransı vardır. Fakat bunu fark etmeden süt tüketmeye devam ederler. İnek sütü hazımsızlık , şişkinlik ve kabızlık yapabilir. Bunun yerine ev yapımı hindistan sütü tüketmeye çalışın. Hem günlük süt ihtiyacınızı karşılayacak, hem de bel çevresinde fark edilir bir incelme yaratacaktır.

  Bol bol su için
  Yeterli su tüketimi, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu dengeyi kurarak, özellikle bel çevrenizde yağ yakımını hızlandırır.

  Karın bölgenizi sıkılaştırın

  Göbek ve bel çevrenizi sıkılaştırmanın en iyi yolu plank yapmaktır. Yere uzanın, kollarınızı dirseklerinize kadar yere yaslayıp ayak parmaklarınızın üstünde dengede durun. Vücudunuzu omuzlarınızdan topuklarınıza düz bir çizgide tutmaya çalışın. İşte bu kadar!

  Yedikleriniz ne yiyor?

  Biliyoruz, Türkiye şartlarında doğal besin bulmak zor, doğal beslenen hayvan da. Ancak bitkilerle beslenen hayvanların etinde, yararlı yağlardan olan ve vücuttaki zararlı yağların yakımını hızlandıran Omega 3 ve CLA (conjugated linoleic acid) bulunmaktadır. Yani kasabınızdan mutlaka doğal bitkilerle beslenen hayvan etini istemeyi unutmayın. Ayrıca aklınızda olsun; dana eti yerine hormon verilemediği için kuzu etini, tavuk yerine ise çok daha sağlıklı olan ve eti hormon tutmadığı iddia edilen hindi etini tercih edebilirsiniz.

  Organik işlenmemiş Hindistan cevizi yağına sofranızda yer açın

  Hindistan Cevizi yağının ne kadar faydalı olduğu düne kadar ülkemizde bilinmese de, artık yavaş yavaş hayatımızda hak ettiği yeri almaya başladı. Her konuda mucize kabul edilen Hindistan cevizi yağı, metabolizmayı hızlandıran ender gıdalardan. Bu da doğal olarak vücudumuzdaki yağ yakılışını hızlandırır.

  Stresi hayatınızdan uzak tutun!

  Stresin hayatımızdaki olumsuz etkilerini hep dinleriz. Bel çevresinde yoğunlaşan dirençli yağ oluşumunun da doğrudan stresle alakalı olduğunu biliyor muydunuz? İster bir yoga sınıfına kaydolun, ister kendinize iyi bir psikolog bulun ya da çevrenizdekilere hayır demeyi ve eleştirilere kulak asmamayı öğrenin. Hayat kaliteniz artarken bel çevrenizdeki yağların azaldığını fark edeceksiniz.

  ZAYIFLAMAK İÇİN HANGİ HAREKETLER YAPILMALI?

  /


  Vitrin


  En Çok Aranan Haberler