HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Belediye Başkanı açıkladı: Deprem sonrası dikkat çeken artış! "Daha önceden bu kadar olmuyordu"

Tokat'ta merkez üssü Sulusaray ilçesi olan 5.6, 4.0, 4.4. ve 4.1 büyüklüğündeki depremler tedirgin etti. Sulusaray Belediye Başkanı Davut Kılıç ise yaşanan deprem sonrası 2 bin yılık tarihe sahip olan kaplıca suyunda meydana gelen dikkat çeken bir değişikliği paylaştı. Belediye Başkanı Kılıç, kaplıca suyunda sıcaklığının 4 derece arttığını söyledi. Kılıç, "Daha önceden bu kadar sıcaklık artışı olmuyordu. Mevsimsel olarak 1-2 derece artıp düşebiliyordu. Ama 4 derece bir artış hiç olmadı" dedi.

Belediye Başkanı açıkladı: Deprem sonrası dikkat çeken artış! "Daha önceden bu kadar olmuyordu"

Tokat'ta merkez üssü Sulusaray ilçesinde 5.6, 4.0, 4.4 ve 4.1 olmak üzere yaşanan depremler sonrasında, ilçede bulunan Sulusaray kaplıca suyunun 50 derece olan sıcaklığı 54 dereceye çıktı ve debisinde de artış yaşandı.

TOKAT-SULUSARAY-BELEDIYE-BASKANI-DEPREM_42922 (2)

Sulusaray Belediye Başkanı Davut Kılıç şöyle konuştu:

"VATANDAŞLARIMIZ RAHATLIKLA FAYDALANABİLİRLER"

"Deprem sonrasında, kaplıcamızın tesislerinde herhangi bir hasara rastlanmadı. Vatandaşlarımız rahatlıkla sağlık hizmetlerinden faydalanabilirler.

TOKAT-SULUSARAY-BELEDIYE-BASKANI-DEPREM_42922 (1)

"50 DERECE OLAN SICAKLIK ŞU ANDA 54 DERECE OLDU"

Deprem meydana geldikten sonra yapılan ölçümlerde kaplıca suyunda 4 derece bir artış olduğu tespit edildi. 50 derece olan sıcaklık şu anda 54 derece oldu.

TOKAT-SULUSARAY-BELEDIYE-BASKANI-DEPREM_42922 (4)

"DAHA ÖNCEDEN BU KADAR SICAKLIK ARTIŞI OLMUYORDU"

4 derece sıcaklık seviyesinin arttığı tespit edildi. Daha önceden bu kadar sıcaklık artışı olmuyordu. Mevsimsel olarak 1-2 derece artıp düşebiliyordu. Ama 4 derece bir artış hiç olmadı. Deprem sonrası ölçümlerde 4 derece artığını fark ettik. Depremden sonra bunların olduğu bilim adamları tarafından söyleniyor"

TOKAT-SULUSARAY-BELEDIYE-BASKANI-DEPREM_42922

(DHA)Bu içerik Enes Çırtlık tarafından yayına alınmıştır

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler