Belediyeler esprili seçim mesajlarıyla vatandaşı sandığa çağırdı

Tatil beldelerinin bağlı olduğu Datça, Bodrum, Marmaris gibi belediyeler yayımladıkları, afişlerle ve sosyal medya paylaşımlarıyla, vatandaşa oy verme çağrısında bulundu. İşte o birbirinden renkli seçim mesajları...

Belediyeler esprili seçim mesajlarıyla vatandaşı sandığa çağırdı

24 Haziran seçimine 10 gün kala; Datça, Bodrum, Marmaris belediyeleri yayımladıkları afişlerle tatilcilerin 24 Haziran seçim günü evlerinde olmalarını ve oy kullanmalarını istedi.

Marmaris Belediyesi, sosyal medyada paylaştığı “Haydi artık herkes evine. Değerli Marmaris dostları, sevgili konuklarımız, tatiliniz için cennet Marmaris’i tercih etmenizden dolayı onur duyuyoruz. Yine gelin, her zaman gelin. Ancak geleceğimiz için, demokrasimiz için lütfen 24 Haziran’da sağ salim evlerinizde olun, oylarınızı kullanın” afişlerini panolara da astı.

belediye-secim

Gazete Habertürk'ün haberine göre Datça Belediyesi ise yayınladığı esprili afişte “Dikkat! 24 Haziran’da bütün plajlarımızda bakım var! Ama 25’inde herkesi bekleriz:) İyisi mi siz bu yıl oyunuzu yerinizde kullanıp öyle gelin Datça’mıza, biz en güzel anılarla geri dönmeniz için buradayız...” ifadesine yer verdi.

belediyesecim2

ÇANKAYA’DAN CEVAP

Bodrum Belediyesi de sosyal medyadan “24 Haziran’da Bodrum’da boy vermeyin, sandıkta oy verin!” mesajını paylaştı.

belediyesecim3

CHP’li belediyeler Twitter mesajlarını retweet ederken, Ankara Çankaya Belediyesi Twitter mesajında “Sevgili Çankayalılar; eğer 24 Haziran’da Marmaris bizleri evimizde olmamız için uyarıyorsa, Datça evde olalım diye tüm plajlarda bakım yapıyorsa ve Bodrum boy vermememizi istiyorsa, biz Çankayalılara düşen dostlarımızı kırmamak ve 24 Haziran’da sandık başında olmaktır” dedi.


Okuyucu Yorumları 13 yorum
Seçim 2.tura kalır CHP'liler tatile gider AK Parti yine alır. Çünkü tatil zenginin harcı zenginlerin çoğu da chp li olduğuna göre.
@toprak3380 çalanlar ak parti değil mi şu anda yanlış biliyorsun
Herkes bıktı artık, tatil bekler, ama kimse bir 5 sene daha sabredemez sanırım
@filiz_ilhan_12 Günaydın, onlar duymaz işitmez boşverin siz son çalışları çırpınışları :))
Demokrası için İYİ olacak, İNCE hesaplar sayesinde Saadet bulacağız
@erdoansahin Bir binanın TEMELi İNCE olduktan sonra duvarı DEMİRTAŞ olsa bile İYİ olmaz USTA lazım USTA...
@mehmetkaraca2002 helal kardesime
oy verin gitsinler
1 sene deliler gibi çalıştık, 15 gün izin seçime denk geliyor.! Siz olsanız ne yaparsınız? a) Denizde boy verirsiniz b) Sandıkta oy verirsiniz c) Umursamaz koyverirsiniz d) Hepsi
@nethirdavat 1 sene çalıştın da emeğinin karşılığını alabildin mi ? Ha Yurt dışında çalışıyorsan onu bilemem.
Çok güzel olmuş.
pkk lı seloyu başkan yardımcısı yapmıyacağız net ilk türda bu işe dur diyeceğiz
CHP liler amudada kalkşanız şandığa gömülecekşiniz bu belediyelerin bile şeçmenlerine hakareti anlayana ne yani chp li keşim başkanlık şiştemini anlayamadı mı gelecekleri için önem dediğiniz yapılan yatırımları durdur diyen maarreme temele merale yada terörişt şeloyamı verecek oylarını komik bu tatile çıkabiliyorlarşa bununda Erdoğanın şayeşinde olduğunu bilir herkeş eşki düzeni özleyenlerde şer ittifakına verşin şorun yok
Diğer Haberler