Benim vajinam, benim kararım: New York Moda Haftası'na vajinalar damga vurdu!

Dünya değişiyor, ideal bedenler eleştiriliyor, kadınlar üzerinde özgürlüklerini kısıtlayan ne varsa birer birer yıkılıyor. İşte bunlardan birine dünyanın en büyük moda haftalarından birinde sunulan bir defileydi. O defilede neler oldu?

Benim vajinam, benim kararım: New York Moda Haftası'na vajinalar damga vurdu!

Bir moda haftasında defile izlemek için oturduğunuz koltuğunuzda aniden karşınıza vulvalar çıkınca ne yapardınız?

Mesela böyle ayakkabılar...

Almanya merkezli tasarım evi Namilia’nın bu seneye damgasını vuracak bir koleksiyon hazırladı.

Podyuma çıkan mankenlerin kıyafetleri izleyicilerde şaşkınlık yarattı. Peki neydi bu kadar ilginç olan derseniz...

Bütün kıyafetler vulvalardan oluşan detaylar içeriyordu. Koleksiyonun adı da bu yüzden My Pussy, My Choice” (Benim vajinam, Benim kararım) olarak belirlendi.

Koleksiyon, ilhamını ise bir romandan alıyor. Denis Diderot’nun “Les Bijoux Indiscrets” (Ağzı Gevşek Mücevherler) romanı, tasarımcılara zemin oluşturmuş.

Diderot’nun 1748’de yayınladığı bu romanda 15. Louis, kadınların “mücevherleri” olarak nitelediği vajinalarının dile gelmesini sağlayan sihirli bir yüzüğe sahip Kongo Sultanı Mangogul olarak portrelenmiş.

Koleksiyon da vajinalarımıza mücevher muamelesi yapan detaylara sahip.

Nan Li ve Emilia Pfohl isimli tasarımcıların kurduğu Namilia’nın bu koleksiyonunda, balon kollar, altın brokarlar, saten kumaşlar ve içinden tel geçen yastıklı eteklerle Diderot’nun romanını yazdığı dönemin modasını hatırlatan kıyafetleri vulvalarla süslenerek podyuma çıktı.

Hatta mankenlerin saç modelleri de o dönemi andıran şekilde hazırlandı.

Koleksiyon, sadece karşınızda dururken bile tabularınızı yıkmak için hazırlanmış bir saatli bomba gibi.

Nan Li ve Emilia Pfohl kendilerini “provokatör” ve “yanlış algı yıkıcı” olarak tanımlıyor ve oldukça haklılar.

“Namilia için kıyafet, inançları, çatışmaları ve hayalleri ifade etmek için estetik bir araç ve görsel bir platformdur.''

Bu koleksiyon sadece 'ilginç' olarak tanımlanamaz. Ayrıca kadınların ve bedenlerinin özgürleşmesinin önündeki en büyük engeli yıkıyor. Vajinalarından utanan, ondan bahsetmekten bile çekinen yüzbinlerce kadının ufkunu açıyor.

Kısacası 'Benim Vajinam, Benim Kararım'' diyor!

Kaynak: http://www.huffingtonpost.com/entry/vagina-fashion-show_us_59b68c85e4b0b5e531079206

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Çeviri ve içeriği kontrol etmekte fayda var. Zira "Bütün kıyafetler vulvalardan oluşan detaylar içeriyordu. Koleksiyonun adı da bu yüzden My Pussy, My Choice” (Benim xxxxx, Benim Kararım) olarak belirlendi." sıkıntı oluşturur.
Açığı da kapalısı da kadınları kadınların değerlerini kullanmayı bir marifetmiş gibi sergilemekten geri durmuyorlar. İşin ucunda haha çok para kazanma amacı var.
bunlarda bir şeymi ,yarın bizimkiler gerçeği ile podyumda değil sokakta dolanırken görülür.
nerdeymiş böyle düzgün vajina, biz hindi gibi kulaklılarını görüyoz
Allah akıl fikir versin daha neler gorecez bakalım..
VAJİNALARINIZI SEVEYİM SİZİN KIZLAR....
vajina moda moda olurda, penis olmazmı. yakına böyle bir haber okursanız şaşırmayın. artık edepsizlik, arsızlık, yüzsüzlük, dolandırıcılık namusuzluk moda oluyor, ünlü oluyor.
Az kaldı, benimki seninkinden güzel fotoğrafları tam yerine monte edilmiş iç çamaşırları, bir sonrasında şeffaf iç çamaşırları ve sonrasında kiminki daha güzel defileleri gelecek
Diğer Haberler