Bıçaklı gasp güvenlik kamerasında

Konya'da, iş yerinden para ve cep telefonu gasp edilmesi olayına karıştığı gerekçesiyle bir kişi yakalandı.

Şüphelinin, olay anında çalışanı bıçakla etkisiz hale getirmesi ve yaşanan arbede, güvenlik kamerasınca kaydedildi.Polis, Aziziye Mahallesi İstanbul Caddesi'ndeki telefon bayisinde çalışan Kadir Özçömlekçi'nin bıçakla etkisiz hale getirilip, elleri ve ayakları bağlandıktan sonra bin 700 lira ile cep telefonunun gasbedildiği ihbarını aldı.İş yerinin güvenlik kamerasına yansıyan olayla ilgili soruşturma başlattı.

Özçömlekçi'nin verdiği bilgi ve belirlenen eşkal doğrultusunda çalışmasına yön veren ekipler, gasbettiği telefonu Şükran Mahallesi'nde satmaya çalışan şüpheliyi yakaladı.İsminin Ali Resuli K.olduğunu belirten kişinin, "Yurda kaçak yollarla girdim. İran uyrukluyum. Paraya ihtiyacım olduğu için böyle bir şey yaptım" dediği öğrenildi. Polis, şüphelinin kimlik tespit çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.Şüphelinin teşhisi için Asayiş Şube Müdürlüğüne çağrılan Kadir Özçömlekçi, gazetecilere, olay günü yaşananlardan dolayı korku ve panik yaşadığını söyledi.

Elleri ve ayakları bağladıktan sonra kendi imkanlarıyla kurtulduğunu ifade eden Özçömlekçi, "Önce elimi sonra da ayağımı kurtardım. Sonra da polise haber verdim. Şüphelinin yakalanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.- Güvenlik kamerası kayıtları İş yerine telefon alma bahanesiyle gelen şüpheli, Özçömlekçi'nin bir anlık dalgınlığından faydalanıp cebindeki bıçağı çıkarıyor. Boğazına dayadığı bıçakla etkisiz hale getirmeye çalıştığı Özçömlekçi ile aralarında kısa süreli arbede yaşanan Ali Resuli K, sonrasında, çalışanın ellerini ve ayaklarını kabloyla bağlıyor. Kimsenin görmemesi için Özçömlekçi'yi, tezgahın arkasına yerleştiren şüpheli, sonrasında bir cep telefonu ve kasadaki bin 700 lirayı alarak olay yerinden uzaklaşıyor. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler