Binali Yıldırım: PKK 'hayır' diyor, onun için 'evet' diyoruz

Başbakan Binali Yıldırım, “PKK ‘hayır’ diyor, FETÖ ‘hayır’ diyor, HDP ‘hayır’ diyor, onun için ‘evet’ diyoruz. Bölücülüğe ‘evet’ diyenlere millet referandumda dersini verecek” dedi.

Başbakan Yıldırım, dün fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 13 adada yükselecek yeni binaların temel atma törenine katıldı. Törende Yıldırım’ın yanı sıra Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları Hayati Yazıcı, Erol Kaya, milletvekilleri, İBB Başkanı Kadir Topbaş ile çok sayıda vatandaş da hazır bulundu. Fikirtepe’ye gelince 40 yıl öncesini hatırladığını anlatan Yıldırım, “Rahmetli babam, Yumurtacı Abdibey Caddesi’nde bir arsa almıştı. Buraları karış karış bilirim. Burada yaşayan hemşerilerimin yaşadıkları sıkıntıları bilirim. İnşallah yapılacak bu kentsel dönüşümle, Fikirtepe’de 13 adada tamamen yepyeni bir şehir inşa edilecek” dedi.

DERDE DERMAN

Kentsel dönüşümün en güzel örneklerinden birinin Fikirtepe’de yaşandığını belirten Yıldırım, “Milletimizin derdine derman olacağına inandığım, böylesine güzel projeleri hayata geçirirken, ayrı bir heyecan duyuyorum. Sizlerin de bu yağmurda, bu bereketli günde aynı heyecanı yaşadığınızı görüyorum” dedi. Yıldırım’ın, “Yağmurda sizi daha fazla bekletmek istemiyorum” diye seslenmesi üzerine, vatandaşlar “Beraber yürüdük biz bu yollarda” şarkısını söyledi. Başbakan Yıldırım da vatandaşlara şarkıyı söyleyerek eşlik etti.

‘EY KEMAL BEY UYAN’

İstanbul’un dünya şehri olduğunu, güzel ve yedi tepeli İstanbul’a 7 eser kazandırdıklarını belirten Yıldırım şöyle devam etti: “Ankara-İstanbul hızlı treni yapıldı mı? Evet. Yavuz Sultan Selim Köprüsü yapıldı mı? Marmaray yapıldı mı? Dünyanın en büyük havalimanı yapılıyor mu? Avrasya Tüneli yapıldı mı? İstanbul-İzmir Otoyolu Osman Gazi Köprüsü hizmete açıldı mı? Görüyorsunuz millet ‘evet’ diyor. Eserler kendini gösteriyor. Millete hizmet yolunda İstanbul hazır mı? (Evet sesleri üzerine) Size de bu yakışır. Bu anayasa değişikliği nedir biliyor musunuz hemşerilerim? Memlekette güzel bir iş olsa, faydalı bir iş olsa CHP hemen harekete geçer. ‘Başörtüsü bir rejim sorunudur’ diyen CHP’den Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine taşıyacak bu anayasa değişikliğine ne demesini beklersiniz. Ona da rejim sorunu dedi. Ey CHP, ey Kemal Bey, uyan artık. Türkiye rejimini seçti. Her ne kadar siz Meclis’te kürsü işgal ederek, ayak ısırarak, burun kırarak bu anayasayı engellemeye çalıştıysanız da başaramadınız. Şimdi söz milletindir.

‘DERSİNİ VERECEK’

Başbakan Yıldırım, “Neden evet” dediklerine ilişkin de şu değerlendirmeyi yaptı: “PKK ‘hayır’ diyor onun için ‘evet’ diyoruz. FETÖ ‘hayır’ diyor onun için ‘evet’ diyoruz. HDP ‘hayır’ diyor, onun için ‘evet’ diyoruz. ‘Hayır’cılara bakın ona göre kararınızı verin. Bölücülüğe ‘evet’ diyen, FETÖ’ya ‘evet’ diyenlere bu millet nisanda, referandumda dersini verecek. Bölücülerden de FETÖ’cülerden de vesayetçilerden de ‘evet mührünü’ vurarak hesabını soracaktır.” Konuşmaların ardından, Başbakan Yıldırım ve protokol üyelerinin butona basmasıyla temel atma töreni gerçekleştirildi.

BAŞBAKAN SÜRPRİZİ

Başbakan Binali Yıldırım, program esnasında bir vatandaşın davetini kabul ederek evine konuk oldu. Özel halk otobüsü şoförü 4 çocuk babası Rahmi Aslan’ın Üsküdar Küplüce Mahallesi’ndeki evine giden Başbakan Aslan ailesini de şaşırttı. Aile kapıyı açtıklarında baba Rahmi Aslan’ın yanında Başbakan Yıldırım’ı görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın da eşlik ettiği ziyaret, yaklaşık yarım saat sürdü. Ailenin sorunlarını dinleyen Yıldırım, ilgili bakan ve belediye başkanlarıyla telefonla görüşerek gerekli talimatları verdi. Başbakan daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Tarabya Huber Köşkü’nde kabul edildi.

SİZE HER ZAMAN İNANDIK, GÜVENDİK

Başbakan Binali Yıldırım, oy kullanacak Ak Parti Gençlik Kolları üyeleri için özel mektup kaleme aldı. Mektup, Türkiye genelinde, Ak Parti Gençlik Kollarının sandık yönetim kurulu üyeleri tarafından oy kullanacak Ak Partili gençlere elden teslim ediliyor.

Yıldırım tarafından isme özel olarak gönderilen mektup, referandum öncesi gençlere çağrı niteliği taşıyor. Ak Partili gençler, mahallelerde düzenlenen ‘Genç Kürsüler’e davet ediliyor. Burada gençlerin, Ak Parti politikaları ve anayasa değişikliği kanuna ilişkin soruları, parti yetkililerince cevaplandırılıyor.

Yıldırım, gençlere gönderdiği mektupta, Türkiye’nin son derece önemli bir dönüm noktasında olduğunu, bugünlerde, yeni Türkiye’nin enerjisi ve dinamizmi olarak gençlere ve bu davanın tüm gençlerine yürekten inandığını belirtti. Mektubunda “Unutma ki bu davanın, gençlik teşkilatlarında sizlerin üstlendiği görevleri yaparak yetişmiş bir lideri var. Gençlik ayağa kalkarsa Türkiye ayağa kalkar düsturuyla bu davanın liderine layık bir teşkilat olabilmek için sana büyük bir görev düşüyor” ifadelerine yer veren Yıldırım, şöyle devam etti:

“Bizler, 1 milyon 500 binden fazla üyeye, 50 bin mahallede görevli, 250 binden fazla aktif teşkilat mensubuna sahip Gençlik Kollarımıza her zaman inandık ve güvendik. Bu davanın teşkilatlanma modelinin temelinde mahalle teşkilatlarımız olduğunu biliyoruz. Gün, mahallemizdeki tüm genç kardeşlerimize ulaşıp, onlara bu kutlu davayı anlatma ve onları partimize kazandırma günüdür. Özellikle gençlerimizin, manevi değerlerin istismarı suretiyle, kendi ülkesine ve kendi milletine savaş açan, ihanet şebekelerinden ve terör örgütlerinden uzak durması, bu tuzaklara düşmemesi için Ak Parti gençliğinin daha aktif bir şekilde, sandıktaki, sokaktaki, mahalledeki gence ulaşması bizim için son derece önemlidir.”

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 84 yorum
hadi canım hadi milleti iyi kandırıyorsunuz hdp te pkk da federasyon sözünü aldılar szden aptalmı bunlar hayır desinler ben hayır dyorum szden daha çok vatan severim daha çok dindarım hem sz milliyetçiliği ayaklar altına almadınız mı? ne oldu birden bire mllyet perver kesldiniz
@ihsanyucar ALLAH BELANIZI VERSİN DİYECEM AMA DEMİYORUM BELA OKUMAK İSTEMİYORUM..BEN HAYIR DİYECEM PKK LI MIYIM ŞİMDİ BEN...
@ihsanyucar Pkk hayır diyor sizden hayır deyin tamamamen algı yaratmak ve chp ye düşman etmek. Oslo da pkk ile masaya otururken habura göz yumarken imralı canisini beslerken neden evet dediler peki.
pkk fikrini değiştirse evet dese sen hayır mı diyecen.
@blade_558 ya milleti kandırmak için öyle diyor işte
Peki 1 yıl öncesine kadar PKK ile Başkanlık pazarlığı yapan kimdi ?
neden evet dediğini doğru düzgün açıklamalısın.kendi makamını lav eden bir anayasayı onaylatmaya çalışan bir başbakandan ne kadar doğru açıklama gelir ...
@tunacokmez Halkını koyun sanan bir yönetici gibi ithamda bulunuyor.Kusura bakmasın böyle birine başbakanım diyesim gelmiyor.Ben mi vatan hainiyim yoksa ATATÜRK Cumhuriyetini yok etmek isteyenler mi?
Şaka gibi terörist hayır diyor siz evet diyin okumadan değerlendirmeden diyor yani terörist müslümansa dinmi değiştirelim saçma
onun için mi, doğudaki aşiretler evet deme kararı aldı. ya tama anlamıyla hala bu olaya bir açıklık getiremediniz. hala halkı kandırma saman altından su yürütme peşindesiniz. adam bas bas bağırıyor. elinde kitabıyla bu evet öcalanın isteğidir. başkanlığı öcalan istiyor diye. öcalanla açılım zırvasıyla siz bu kararı aldınız. bunu cümle alem biliyor. ve hdp de evet diyecek içinde gerçek vatanını seven kişiler hariç. siz hdp ile gizli pazarlık peşindesiniz halka düşman gibi gösterip senaryonuza devam ediyorsunuz.
cahil milleti kandırmakta üstünüze yok, ama kandıramadığınız büyük bir kesimde var eğitim oranı yükseldikçe oyumuz azalıyor diyen siz değil misiniz?
Saadet hayir diyor mehapenin buyuk kismi hayir diyor halkin cogunlugu hayir diyor hatta senin ipin o adamin elinde olmasa sen bile hayir diyeceksin
E-be kardeşim o zaman sormazlar mı adama: PKK ile kol kola girip Megri-Megri diye ağlayanlar kim di? Bugün feti diye yerdiklerinizin olimpiyatlarında ağlayanlar kimdi? Diye.... Aklı başında olan sorar zaten bunları....
Ali cengiz
hahahha
insanları ötekeliştirmeyin 15 temmuzda demokrasi kazandı diyorsununuz referandumda hayır oyu kullanmakta bir demokratik hak. hhayır diyen terörisrt mı oluyor. benden olmayan yaşamasın zihniyeti nereye kadar ... cumhuriyet sistemini savnumuyorum tek kişiye bu kadar sorumluluk yetki verilmez. zaten tek adam suan istediğini yapıyor. yargı ona bağlandı . en üstte yargı olmalı ve bağımsız olmalı herkes denetlenmeli biz de nerdeee .
sanki yasayı pkk yapmış teklifi pkk yapmış onlarda referanduma katılmış o yüzden pkk hayır diyormuş diye bizde evet demeliymişiz yuh ilkokul çocuğu bunlardan akıllı nasıl bir zihniyet
@maruf_icten_1975 sendeki beyini ot makinasına taksalar motor yakar zaar
başlarım chp sinede hdp sine de akp sinede nasıl bir ülke olduk biz.ne namus kaldı ne ahlak kaldı ar damar çatlamış bu ne yahu.ben vatan milliyetçisiyim. bakın mhp demiyorum. bu durumda bana chp li yada fetocu diyenin taaaa.............. kimseye yalakalık yapmam kulluk asla yapmam. hayır hayır hayır
Hayranım sana başbakanım peki adama sormazlar mı ? HDP in 59 vekilinden tek biri meclisteki anayasa oylamasında tek biri hayır demedi ,peki adama sormazlar mı idamı niye koymadınız eskiden yeterli sayımız yok diyordunuz ,50 bin şehit anası kan ağlıyor,peki adama sormazlar mı Cumhurbaşkanının adayının doğuştan Türk olma şartı niçin kaldırıldı peki adama sormazlar mı 16.maddede özerk bölge kurma yetkisi neyin nesi oluyor bence çok ucuz bir idda seni seviyoruz İn ali ,sonuna kadar evet demeli emekliler yoksullar bizi kurtaracak değişiklikleri yapıp tarihe geçtiniz
arkadaşlar dikkat ettinizmi pkk da ses yok? neden yok? her seçim öncesi böyle pkk olay yapmaz eylem yapmaz ama neden? şimdi referandum var ve pkk yine yok ortalıkta tıpkı çözüm sürecinde olduğu gibi keşke hergün seçim olsa türkiyede o zaman pkk olay yapmaz belki.işte pkk bu yüzden bitirlmiyor sıkışan pkk ya sarılıyor tıpkı sn başbakan gibi
17-27 aralık hırsızlarıda evet diyor..
@gocebe09 17_25 aralıkta fetö işiydi çocuk anlayın artık.devleti yıpratma güvensizlik vermek için yapıldı..ama tabi at gözlüğü kullanıyorsunuz 17_25 aralıkta 17_25 aralık.....
devlete yuvalanan mikropları temızzleyemedıklerını söyluyorlar neden görmezden gelıyorlar mıkropların yuvalandıkları yer akp dir ordan baslaslar cabuk temızlenırde işlerine gelmyor hepsu suten cıkmıs el etek openlerdırde onda mıkrobun kendılerınde barıdıklarına ınamka ıstemıyorlar
Ben evet demedigim için Hayır diyorum. Niye Hayır diyorum ona bakarım. .sen ancak tabanını illize edebilirsin milyonali...evet diyip de tayyibi başkan mi yapayım. .Tabii anladınız artık tek başınıza hükümet olamayacağınızı şimdi başkanlık diyorsunuz. .ben tayyibe mahkum değilim. ..
Düşük profilden beklenen zeka seviyesindeki cümleler.
ya hakketen kendı basbakanlık sıtemını lagvedıp görevı cumgur baskanına veren bır basbakanın söyledıklerı ne kadr ınandırıcı olabılır allah askıan ben bu ısı kıvırmaıyorum demek deyılmıdır becerıksız yaaa
Bu kadar alçalmış bu kadar dersini ezberleyip kukla olamaz bir ülkenin başkanı.
NE ZAMAN FETÖCÜLER VE PEKEKE CİLER HAYIR DEDİ SİZ ONLARLA ANLAŞMADINIZMI?
Demokratik ve ülkesini düşünen insanlar da hayır diyor konuyu carptirmayin.
HANEDANCILAR EVET DİYOR HALİFECİLER EVET DİYOR LAİKLÜK DÜŞMANLARI EVET DİYOR O YÜZDEN HAYIRRRR DİYORUZ .
İŞİD mi DAEŞ mi DEAŞ MI ne haltsa bu terör örgütüde evet diyor
neden evet dediklerini açıklamamış. "Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine taşıyacak bu anayasa" derken hangi maddesi bu dediğinizi yapıcak onuda çok merak ettim şimdi. koskoca devlat adamlarısınız bukadar insanları enayi yerine koymayın. Valla zerre inandırıcı olmuyor.
Değerli başbakanım. Bu yanlış bir yönlendirme oluyor. Halkı aptal yerine koyma ve aklıyla alay etme gibi bir durum ortaya çıkıyor. Yapılması beklenen şey, neden evet dememiz gerektiğini, tüm maddelerin ne anlama geldiğini, güzel ülkemize ne faydaları olacağını bir TV kanalında muhalefetle güzel bir şekilde tartışılıp hayır diyenleri ikna edilmesi gerekiyor. Halkın sorgulamadan hareket etme eksikliğinden faydalanarak işin kolayına kaçıyorsunuz.
SAYIN BİNALİ BEY EVET DE NEYE EVET DİYORUZ ŞUNUN İÇ YÜZÜNÜ ANAYASAYI BİR AÇIKLAYIN Kİ HEP BERABER EVET DİYELİM BİLMEDİĞİM BİRŞEYE EVET DEMEM
Refarandum dansonra CİNALİ de aldandııım,yanıldııım KOROSUNA KATILACAKMIŞ.
Esas siz açılım sürecinde PKK ile el olduğunuzdan ayrıca yıllarca FETÖ ile yan yana yattığınızdan dolayı biz de HAYIR diyoruz.
gerçekten düşük profilli boşbakan pkk fetö evet derse ne diyeceksin.
AÇILIM SÜRECİNDE PKK İLE BERABER EVET DİYORDUNUZ.O ZAMAN BİR SORUN OLMUYORDU DA ŞİMDİ Mİ SORUN OLUYOR BU DURUM?HABURA OSLOYA GELİNCE PKK YA EVET DİYORDUNUZ AMA?FETTULLAHA YOL VEREN DE SİZ DEĞİLMİYDİNİZ?
ülkeyi yönetemiyoruz deyin biz de bilelim
fetö den senin yavrun pkk da senin yavrun hepsini sen besledin bu güne kadar
Benım bildigim pkk fetö oy kullanmıyor nasıl hayır diyecek
neden hayır demeliyiz, RÜŞVETE,TALAN, YOLSUZLULUĞA,TEK ADAMLIĞA, TEK ADAMIN PKK,DEAŞ,İŞİD,FETÖ GİBİ TERÖR ÖRGÜTLERİYLE YAPTIĞI SÖZLEŞMELERE DUR DEMEK İÇİN MİLLET OLARAK HAYIR DEMELİYİZ HAYIR DA HAYIR VARDIR
yıkmaya çalıştığınız parlementer cumhuriyet sistemi nasıl güzel hazırlanmış olayın içindeyiz aslında. diyorki !! meclis yanlış karar alabilir, hatta hepsi düşmanların etkisinde kalabilir. böyle durumda bile tüm yetkiyi sadece meclise vermemiş. asıl irada halktır demiş. onun için eğer meclis yanlış karar alıyorsa asıl ülkenin sahibi olan millete gideceksiniz millet kendi ile kararı vercek demiştir. işte büyük atatürkün parlementer sistemi burada bile kendinin ne kadar önemli ve ayrıcalıklı bir yönetim şekli olduğunu ortaya koyuyor.
Ben FETO'cu değilim. PKK'lıda HDP'lide değilim. Vatan hainide değilim. Güçlük birliğini kabullenmiş bir anayasal rejimi istemiyorum. Bu yüzden hayır diyorum diye vatan hainimi oluyorum. Bu ülkede açılım adı altında PKK ile anlaşan, Feto'yu devlet içine yerleştiren bir zamanlar AKP hükümeti değilmi ? Şimdi sizin gibi düşünmeyince biz HDP'lı PKK'lı FETO'cu vatan hainimi oluyoruz. Kimin vatan haini kimin vatansever olduğunu bugünün başbakanı değil TARİH belirler.
hayır diyenlere pkk lı yada vatan hayini diyorsunuz,.. Gardaş ikitane yasamı çıkarttınız, biri EVET cilere Diğeri HAYIR cılaramı ??
Yaa ben ''öcalan başkanlık sistemine karşı değil'' gibi bir açıklamayı bir devlet büyüğümüzden duymuştum ama kimdiii? Hatırlayamıyorum.
Diğer Haberler