Bingöl’de Hesarek Kayak Merkezi yoğun ilgi görüyor

Doğu Anadolu Bölgesi'nin dikkat çeken kayak tesisleri arasında bulunan Bingöl'deki Hesarek'te haftasonunun gelmesiyle birlikte ziyaretçi yoğunluğu yaşandı. Dikmen köyü sınırlarında yer alan 2500 rakımlı Hesarek Kayak Merkezi, kış sporu tutkunlarının gözdeleri arasında yer alıyor.

En uzunu bin 600 metre olan 5 pist, teleski, telesiyej ve baby lift mekanik sistemler bulunan kayak merkezine Bingöl başta olmak üzere çevre iller ile yurt dışından gelen gurbetçiler de ilgi gösteriyor. Bu sezonda yaklaşık 200 bin kişiyi ağırlaması hedeflenen kayak merkezi başta hafta sonları olmak üzere hemen hemen her gün yoğun ilgi görüyor. Profesyonel kayakçılar görsel şov sunarken, acemi kayakçılar ise düşe kalka karın tadını çıkartıyor. Aileler ise çocuklarıyla birlikte kızakla kayıp, mangal yapıp halay çekerek karın keyfini yaşıyor.

'ALMANYA'DAN GELDİM, HERKESE TAVSİYE EDİYORUM'

Yurtdışından gelen tatilcilerden Vedat Kali “ Almanya’da yaşıyorum evim ve mesleğim orada. Türkiye’ye ye yani memleketim Bingöl’e geldim. Buradan çok memnun kaldım. Doğu Anadolu bölgesinde çok güzel bir yer. İnşallah bundan sonra da daha güzel olur. Herkese burayı tavsiye ediyorum” dedi.

'NE ERCİYES, NE ULUDAĞ! TEK SEVDAMIZ HESAREK'

Elazığ’ın Karakoçan ilçesinden kayak merkezine gelen Bilal Bulanık ise “Her hafta sonu Bingöl’ün güzide kayak merkezine gelip keyifli bir vakit geçiyoruz. Ne Palandöken, ne Erciyes, ne Uludağ tek sevdamız Hesarek. Herkesi buraya bekliyoruz”diye konuştu.

HER FIRSATTA GELİYORLAR

Her fırsatta ailece kayak merkezine gelenlerden Miraç Döner de, “Güzel vakit geçiyoruz. Kış aylarında kar üstünde güzel bir mangal yapıyoruz. Bu bizim için çok güzel oluyor. Herkese de tavsiye ederim” şeklinde konuştu. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler