Bir Aslan, Hayvanat Bahçesinde Bir Çocuğu Yemeye Niyetlendi ve Komik Şekilde Duvara Çarptı

Bir Aslan, Hayvanat Bahçesinde Bir Çocuğu Yemeye Niyetlendi ve Komik Şekilde Duvara Çarptı

Bir aslanın küçük bir çocuğu yemeye çalıştığı bu yeni videonun yanı sıra, geçtiğimiz haftalarda hayvanat bahçesinde yanına çocuk düşen gorilin öldürülmesi ışığında söylenmesi gereken bir şeyler var.

Bu canlılar vahşi hayvanlar. Aslan, kaplan, ayı veya goril, fark etmez. Hayvanat bahçesinde gördüğünüz her canlı temelinde tamamen vahşi birer hayvandırlar ve eğer ellerine fırsat geçerse sizi öldürmeye çalışırlar.

Hayır, bu hayvanların kötü niyetli olduğunu söylemiyorum, durum tam tersi. Evcil hayvanların aksine bu vahşi hayvanlar, açlık ve korku gibi içgüdüleriyle hareket ederler.

Bu yüzden eğer hayvan tedirgin olduysa veya korktuysa, goril örneğinde olduğu gibi hemen en yakınındaki objeyi tutup (bu örnekte küçük bir insanı tutup) hızla sürükleyebilir.

Ya da eğer hayvan açsa, aslan örneğinde olduğu gibi, sadece lezzetli bir ava (bu örnekte sarı bir yağmurluk içindeki şirin, tombul ve küçük bir çocuğa) bakıyor, çömeliyor, etrafı kolaçan ediyor ve avı arkasını döner dönmez saldırıya geçiyor.

Bu videodaki ormanların kralının şansı yok, çünkü hayvanat bahçelerinde doğada olandan biraz daha fazla güvenlik önlemi var ve aslan da bunu camdan suratına yediği bir şamarla acı şekilde öğreniyor.

Çocuğu yakalayamayan aslanın pes edişini ve çocuğun kendisine doğru gelen 180 kiloluk kükreyen kediye tepkisini yukarıdaki videoda izleyebilirsiniz. Çocuk bu durum karşısında şaşırtıcı şekilde sakin.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler