HABER

Boğaz Köprüsü trafiğe kapandı

Boğaz Köprüsü buzlanma nedeniyle çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı.

Boğaz Köprüsü trafiğe kapandı

İstanbul'da hayat durdu. Boğaziçi Köprüsü'nde metrobüs köprü çıkışında yolda kaldı. Kaza nedeniyle köprüdeki ulaşım da aksıyor. Metrobüsler buzlanma yüzünden durdu. Ulaşım konrollü olarak sağlanıyor. Vatandaşlar metrobüsten inerek köprüyü yürüyerek geçmek zorunda kalıyor. Karayolları denetiminde olan köprülere İstanbul Büyükşehir Belediyesi de müdahale ediyor.

[**

**](http://haber.mynet.com/detay/guncel/istanbulda-kar-1800den-sonra-artacak/491467)

HALİÇ KÖPRÜSÜ DE TRAFİĞE KAPATILDI

İstanbul'da etkisini artıran tipi nedeniyle Mecidiyeköy'den Haliç Köprüsü'ne çıkan yol trafiğe kapandı.
İstanbul'un merkezi öğlen saatlerinden itibaren şiddetli tipinin etkisine girdi. Etkili yağışla birlikte trafikte de zaman zaman aksamalar yaşandı. Mecidiyeköy'den Haliç Köprüsü'ne çıkan yol, aniden bastıran tipiyle birlikte trafiğe kapandı.

İstanbul’u etkisi altına alan kar yağışı şiddetini arttırdı. Özellikle Boğaz hattı ve Kuzey Bölgelerde etki olan yağış nedeniyle Boğaziçi Köprüsünde trafik aksadı. istanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada şu bilgilere yerverildi ”Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğunda olan Boğaz Köprüleri’nde kar nedeniyle trafik aksayınca Büyükşehir ekipleri köprüde çalışma yapma teklifi Krayolları tarafından kabul edilmedi. Ancak trafik durma noktasında gelince Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü ekipleri köprüde çalışmalara başladı. Kar kaplanı ve 10 araç bölgeye sevk edildi. Emniyet şeritlerinin işgal edilmesi nedeniyle araçlar köprüye ulaşmakta zorluk çekti. Köprülerde meydana gelen tıkanıklık şehir içi trafiğini etkileme noktasına geldi”

Onlarca araç yol üzerine mahsur kaldı. Mahsur kalan araçlar, çevreden yetişen vatandaşların yardımıyla itilerek yol kenarına çekildi.

Şiddetli yağış nedeniyle E-5 Mecidiyeköy mevkiinde trafik zaman zaman durma noktasına geliyor. Çok sayıda sürücü, aniden şiddetlenen tipi nedeniyle araçlarını yol kenarına çekerek lastiklere zincir takmak için yoğun çaba harcadı.

Taksim Meydanı'nda da etkili yağış nedeniyle farklı manzaralar oluştu. Yayalar, tipi nedeniyle yürümekte zorlanırken, araçlar da güçlükle ilerleyebildi.

Geri Dön