Bozdağ: Türkiye önemli bir sınavdan geçti

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Silivri'de görülen ve kara bağlanan "tarihi dava" ile Türkiye'nin demokrasi ve hukuk devleti adına önemli bir sınavdan geçtiğini savundu.

Bozdağ, Twitter hesabından Ergenekon Davası kararlarını değerlendirdi. "Silivri'de görülen ve kara bağlanan tarihi dava ile Türkiye, demokrasi ve hukuk devleti adına önemli bir sınavdan geçti" diyen Bozdağ, ayrıca şu ifadeleri paylaştı:

"Her davada mahkeme kararını beğenen-beğenmeyen olur. Mahkeme kararının sağlıklı değerlendirmesi; ancak gerekçeli karardan sonra yapılabilir. Hiçbir mahkeme, delilsiz, ispatsız ezbere karar vermez. Mahkeme; ancak anayasaya, kanuna, dosyadaki delillere ve vicdani kanaatine göre karar verir. Dosyayı ve kararın gerekçesini görmeden kararı gayri meşru ilan etmek; sadece tarafını belli etmektir. CHP'nin siciline uygun bir taraftarlık."

ANKA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
HAYIR BOZAYI ASIL SINAVI TÜRKİYE SİZİ VE AKP DENİLEN UCUBEYİ SİLİVRİYE SONUNA KADAR TIKTIĞINDA GERÇEKLEŞECEK BU SINAV DEĞİL BU O SINAVA HAZIRLIK YAPTIĞINIZIN BİR DELİLİİDİR ÇOK BİLMİŞ UKELA ADAMLAR HİÇ KİMSEYİ TAKTIĞINIZ YOK ARTIK AMA MİLLET İŞTE BİR TAKARSA SONUNUZ NE OLUR İYİ DÜŞÜNÜN GENEL SEÇİME KADARDA NE PİSLİKLERİNİZ KALDIYSA KUSUN ZİRA ÇOK KUSACAK VE DAHA NEFES BİLE ALAMIYCAKSINIZ GÖRECEĞİZ BU SINAVLARIDA SERTİFİKALI UKELALAR MANGASI.....
SEN.VE SENİN GİBİ UCUBE CHP MİLİTANLARI..BURALARDA HAVLAYIP.DURACAKSINÌZ..HİÇBİR ZAMAN İKTİDAR OLAMAYACAKSINIZ..HAKARETLERİNİZ..SİZİN KALİTENİZDİR....
SENİN HERTARAFIN YAĞ KOKUYOR 40 YIL YIKANSAN YAĞ KOKUSU ÜSTÜNDEN ÇIKMAZ
bir gün sende o sınavdan geçeceksin unutma. burası türkiye
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler