Bu büyükanne başka: 70 yaşındaki Park Mak-rye'nin makyaj kanalına hoş geldiniz!

Güney Koreli hanımefendi artık YouTube'un en ünlü büyükannesi :)

Bu büyükanne başka: 70 yaşındaki Park Mak-rye'nin makyaj kanalına hoş geldiniz!

70 yaşında ne yapılır?

Emekli olunur bir kere... Örgüde ustalığa erişilir, arabasını yanlış parkedenlerin silecekleri kaldırılır, televizyonda bilumum dizi takip edilir, altın günleri düzenlenir, torunlara yemek yapılır, dışarıda bağıra çağıra oynayan çocuklardan rahatsız olunur.

Bizim tanıdığımız anneanneler, babaanneler genelde bu tip aktivitelerle ilgileniyorlar. Biz de bu yaş grubunu kafamızda böyle genelliyorduk;

Ta ki Park Mak-rye ile tanışana kadar!

Çünkü Güney Koreli hanımefendi bizim tanıdığımız büyükannelere hiç mi hiç benzemiyor!

Öncelikle çalışmaya devam ediyor Park Mak-rye; yıllardır işlettiği restoranın halâ başında, 70 yaşındayken bile. Ayrıca bağıra çağıra oynayan çocuklardan rahatsız olmak öte dursun, tam da bu jenerasyonun kalbinde taht kuracak bir işe daha girişmiş vaziyette.

Park Mak-rye ünlü bir YouTuber :)

Ocak 2017'de torununun da desteğiyle sosyal medyayı ve vloggerlığı öğrenmiş hanımefendi. Torunu, birlikte gittikleri Avustralya tatilinde büyükannesinin kanguru severken ve Noel Baba şapkasıyla suda oynarkenki videolarını çekmiş, YouTube'a yüklemiş.

Eh, böyle sempatik videolarda sonra YouTube fenomenliği kaçınılmaz olmuş tabii; hemen kendi YouTube kanalını açmış Park Mak-rye.

YouTube sayfasının henüz ilk yılı bile dolmadı belki; ama şimdiden 280.000'i aşkın takipçisi, milyonlarca izlenmesi var büyükannenin!

Video içerikleri ise hakikaten beklenmedik: Park Mak-rye, bir makyaj vlogger'ı!

Büyükanne takipçileriyle haftada ortalama 2 makyaj videosu paylaşıyor.

Epey de rağbet görüyor hani; örneğin son paylaştığı 다 망하고 고추만 잘 자라는 신비한 막례의 밭, 고추튀김 요리 [박막례 할머니] isimli videosu (haydi eller Google Translate'e!) yalnızca bir günde 120.000 tık almış durumda :)

Nasıl mı?

Öncelikle müthiş tatlı bir büyükanneden bahsediyoruz, izlenmemesi anormal olurdu! Kaldı ki kanalında Amy Winehouse makyajı yapmayı bile öğretiyor :)

Büyükannemizin restoran işlettiğinden bahsetmiştik ya hani;

İşte o restoran artık ağzına kadar genç dolu! Park Mak-rye'nin YouTube şöhreti tamamen sevgiye endekslenmiş durumda, takipçileri hanımefendiyi restoranında ziyaret ediyorlar, yukarıdaki gibi kareler yaratıyorlar :)

Tatlı büyükannemiz ise bu sevgiden oldukça memnun, çok çok mutlu!

Reuters'a verdiği bir röportajda hislerini “Hayatım boyunca hiç ışık görmeden gölgede yaşamımı tamamlayacağımı düşünüyordum, ama şimdi her yer ışıl ışıl” şeklinde özetliyor...

Ne kadar güzel bir cümle, nasıl hayat dolu bir kadın!

Unutmadan; Park Mak-rye'nin YouTube kanalı için tıklayın :)


Kaynaklar: Sputniknews.com, YouTube.com

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler