Büyük göğüs çoğu kadının hayali ama, onun kabusu!

Göğüslerin aşırı büyümesine neden olan macromastia (büyük meme) hastalığı ile mücadele eden Fiona Hornby'nin göğüsleri 10 yaşından beridir anormal bir şekilde büyüyor. Devasa boyuta ulaşan göğüsleri nedeniyle zor günler geçiren talihsiz kadın, çocuğunu boğma korkusuyla emziremediğini ifade ediyor.

Büyük göğüs çoğu kadının hayali ama, onun kabusu!

Çoğu kadın daha büyük göğüsleri olsun diye ameliyat masasına yatıyor. Ancak bu Fiona Hornby için geçerli değil. Fiona'nın göğüsleri acımasızca büyüyor.

3

Nadir görülen bir durumdan dolayı göğüsleri sürekli büyüyen 26 yaşındaki Fiona Hornby, göğüslerinin olağandışı büyüklüğüyle mücadele ediyor.

1

10 yaşından beri göğüslerinde anormal bir büyüme görülen genç kadın ergenlik döneminde taktığı C beden sütyenden, şimdilerde en büyük beden sütyen ölçüsü olan J beden sütyene geçtiğini ifade ediyor.

4

Göğüs dokusunun anormal şekilde genişlemesine neden olan bir durum olan makromastia problemi yaşayan Fiona, 'göğüslerim hayatımı mahvetti' diyor ve konuşmasını şöyle sürdürüyor:

7

''Kendime olan saygım, en alt seviyelere düştü. Yaşıtım olan insanlarla aynı kıyafetleri giyemiyorum. Göğüslerimin ağırlığından kaynaklanan korkunç bel ağrılarım var. Göğüslerim yara içinde. Uyurken ölmekten korkuyorum. Uygun sütyen bulamıyorum. İnsanların içine çıkmaktan utanıyorum. Bazı kadınlar keşke senin yerinde olsaydım diyor.

6

Ancak, acı içinde olacaklarını bilmeliler. Ne kadar zor olduğunu bilmeliler. Göğüslerimi düzgün tutamıyordum. Bebeğimi de boğarım düşüncesiyle emziremedim. Yüzünü bile göremiyordum. ''

8

Şimdi göğüs küçültme ameliyatı için yardım bekleyen Fiona'nın tek isteği normal yaşantısına geri dönebilmek. Ameliyat gideri ise 40 bin TL'yi buluyor.

10

  • Makromastia - bir çeşit meme hipertrofisi olarak kabul edilir - meme dokusunun anormal şekilde genişlediği nadir bir durumdur. Göğüs küçültme ameliyatı çoğu hastaya, göğüslerinin büyüklüğünün bedenleri ile daha orantılı olmasını sağlamak için yapılır. Cerrahlar amerliyatlar sayesinde sırt, boyun ve omuzlardaki rahatsızlıkların giderilebileceğini, aynı zamanda uyku kalitesini artırdığını ve güvensizliklere yardımcı olduğunu söylüyorlar. Bilim adamları, durumun nedeninin ne olduğu konusunda şaşkınlık duyuyor - ancak bazıları hormonların genişlemiş memelere neden olabileceğine inanıyor.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
az kilo vermeyi denesin onlarda küçülür. Sanki 60 kiloda ağlayıp sızlıyor.
her şeyin fazlası zarar cümlesinin kıymeti her konuda geçerliymiş...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler