Cepheden ailesine yolladı! Şehit askerin son fotoğrafındaki anlamlı mesaj!

TSK’nın Afrin’de sürdürdüğü Zeytin Dalı harekatında şehit olan Jandarma Astsubay Çavuş Mehmet Dinek’in şehit olmadan saatler önce ailesine cephede çekilmiş son fotoğraflarını gönderdiği ortaya çıktı. Şehit asker, son fotoğrafında 'Biz öldük mü ki vatan bölünsün' mesajını verdi.

İzmir Bornova’da görevli iken Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı için Suriye’ye giden Denizlili Jandarma Astsubay Mehmet Dinek, diğer 7 silah arkadaşıyla birlikte şehit düştü. Şehidin Aydın’ın Nazilli ilçesinde yaşayan babası Kenan Dinek (50) ile annesi Sezgül Dinek, sosyal medyadan öğrendikleri oğullarının şehadet haberiyle büyük üzüntü yaşadı. Şehit Dinek’in sabah saatlerinde cephede çekilmiş son fotoğraflarını cep telefonu aracılığıyla ailesine gönderdiği, saatler sonra teröristlerle çıkan sıcak çatışmada şehit olduğu ortaya çıktı.

fft16_mf10924389

Şehit askerin ailesine gönderdiği son fotoğraflarda “Biz öldük mü ki vatan bölünsün. Afrin’den Nazilli’ye selam olsun. M.D.” ifadeleri yer aldı.

Şehit Jandarma Astsubay Mehmet Dinek'in cenazesi, helallik alınması için bugün Nazilli'deki evine getirilecek, ardından da memleketi Denizli'nin Tavas ilçesi Çalık Mahalle Mezarlığında son yolculuğuna uğurlanacak. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
Ateş düştüğü yeri yakar gerisi teferruat ...
Ruhun şad olsun toprağım. Efeler diyarı seni unutmayacak.
şehidim sen rahat uyu biz daha ölmedik ;)
sen rahat uyu yiğit kardeşim,yıllarca dışardan destek alarak ülkemizdeki kahbelerle işbirlik cilik yapanlar sevinemeyecek,ÇÜNKİ HEPSİNİN SONU HAKETİKLERİ GİBİ ÖLÜMDÜR.
kefen giyenleri gönderseydiniz utanmadınızmı 22 yaşındaki genci göndermeye
Mesala devlet Bahçeliyi
BİR YANLIŞ DIŞ POLİTİKA NELERE MAL OLDU
kimse bu fotoğrafın talan edildiği bir evden çektiklerini söylemiyor.kabullenir misiniz bilmem ama sur ve cizre de de devlet tarafından bilinçli talan emri verilmişti.malum türklerin barbar olduğunu kabullenmeyen tek millet yine türklerdir.sur ve cizrede buna benzer görüntüler çeken onlarca jöh-pöh şu anda etkisiz halde.Allah bunu kesinlikle onlara bırakmayacaktı zaten.onlar şehit olmak istedi YPG de şehit etti.eğer bahsettiğiniz şehitlik gerçekten cennete götürüyorsa neden şehit olması hepinizi üzüyor.gerçek şehitlik sevindirir.ama sizde onların ebedi cehenneme gittiğini biliyorsunuz birazcık
MEKANIN CENNET OLSUN KARDEŞİMM
Koçum benim be :( Ruhun şad olsun.
Şehidim Allah rahmet eylesin. Sen zaten cennet ile müjdelenen bir unvana sahip oldun. Geride kalan ailene ALLAH sabırlar versin. Şehidin babası "boyacı Kenan" herkesin işini gören, kendi halinde zor şartlar altında çocuklarını yetiştirmeye çalışan, çocuğu Astsubay olunca çok sevinmiş, mutlu bir baba&anne...Daha dün kadar yakın amcalarıyla beraber mezuniyet törenlerine gitmişti aile. Şehidim ; şehit olmanda benim bir kusurum olduysa Allah beni affetmesin.
Allah rahmet etsin.söyleyecek lafta bulamıyor insan sözün bittiği durum. Biz neden böyle olduk. Bu husumete düştük.
Diğer Haberler