HABER

"Ciddi lobi istiyor"

İSTANBUL (İHA) - Avrupa Birliği (AB) için çok ciddi lobinin olması gerektiğini belirten Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye'ye müzakere tarihi verin. Böylece dünya medeniyetlerarası uzlaşmayı yakalama fırsatı bulsun" dedi.

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde Dekan Prof. Dr. Zekeriye Beyaz ile birlikte kahvaltı yapan AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AB'nin çok ciddi lobi çalışması ve adam adama markaj gerektirdiğini söyledi. AK Parti lideri Erdoğan, kararın olumlu veya olumsuz çıkmasından daha önemli olanın Türkiye'nin AB'nin gündemine oturması olduğunu da söyledi.

AB'nin Türkiye'yi alıp almamasına artık karar vermesi gerektiğini vurgulayan Erdoğan, "Bu kararı verin. Dünya da medeniyetlerarası uzlaşmayı yakalama fırsatı bulsun. Bu adımı atabilmek için Türkiye'ye müzakere tarihi verilmelidir. Aksi takdirde medeniyetlerarası çatışmayı körüklemiş olursunuz. 12-13-14 Aralık'ta AB Dönem Başkanı ile bu konularda görüşmeler yapacağız. Alsalar da, almasalar da bizim yaptığımız ve yapacağımız reformlar insanımızın yaşam stardadı için gerekli. Bunları yapmakta yarar var" diye konuştu.

Bu arada, yeterli güven sağlanması durumunda uluslararası sermayenin Türkiye'ye çekilebileceğini belirten Erdoğan, "Bunu yaptığınız takdirde IMF'nin alacağını ödeyip, yeni bir borçlanma yolu seçersiniz" dedi.

Türkiye'de çok ciddi yolsuzluklar olduğunu da dile getiren Erdoğan, ekiplerinin bu yolsuzlukların damarında girdiğini söyledi. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ndeki kahvaltı, daha sonra yapılan yemek duası ile son buldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler