KADIN

Çocuklara uyku alışkanlığı nasıl kazandırılır?

Çocuklara uyku alışkanlığı nasıl kazandırılır?

Çocuğunuza uyku düzeni oluşturmak için bunlara dikkat edin.

Çocuklar uyku alışkanlıklarını daha ilk aylardan itibaren edinirler. Uyku öğretilebilen bir beceridir, hatta ilk aylarda farkında olmadan öğretiyoruz.

Çocuğa uyku eğitimi nasıl verilir?

[Nasıl TV - Çocuğa uyku eğitimi nasıl verilir?](http://www.nasil.tv/Cocuga-uyku-egitimi-nasil-verilir)

Çocuklara uyku eğitimi verirken öncelikle göz önünde bulundurulması gereken şey çocuğun yaşıdır. Çünkü her yaşa göre uyku eğitimi farklılık gösterir. Bebek küçükse ve ilk 4 ayda, hiç ağlatmamaya çalışarak el üstünde uyku eğitimi vermek gerekir.


Çocuk ve bebeklerin sağlıklı uyuması için ortamın nasıl olması gerekir?

[Nasıl TV - Çocuk ve bebeklerin sağlıklı uyuması için ortamın nasıl olması gerekir?](http://www.nasil.tv/Cocuk-ve-bebeklerin-saglikli-uyumasi-icin-ortamin-nasil-olmasi-gerekir)

Çocuk ve bebeklerin iyi uyuyabilmeleri için etrafta çok fazla uyaran olmaması gerekir, etraf rahatlatıcı olmalıdır. Soft renkler tercih etmek, desensiz yumuşak çarşaflar tercih etmek gerekir.


Bebek ve çocuklardaki uyku sorunlarının sebepleri nelerdir?

[Nasıl TV - Bebek ve çocuklardaki uyku sorunlarının sebepleri nelerdir?](http://www.nasil.tv/Bebek-ve-cocuklardaki-uyku-sorunlarinin-sebepleri-nelerdir)

Bebek ve çocuklardaki uyku sorunlarının farklı birçok sebebi olabilir. Öncelikle bebeğin yaşına bakmak gerekir.


Bebek ve çocukların aileleriyle birlikte yatmaları sakıncalı mıdır?

[Nasıl TV - Bebek ve çocukların aileleriyle birlikte yatmaları sakıncalı mıdır?](http://www.nasil.tv/Bebek-ve-cocuklarin-aileleriyle-birlikte-yatmalari-sakincali-midir)

Bebek ve çocukların aileleriyle birlikte yatmaları sakıncalıdır diyemem çünkü bu bir tercihtir. Doğal ebeveynlik denen bir kavram vardır. Bazı ebeveynler aile yatağını tercih edebilir. Tabii bu duygusal olarak çok tatmin vericidir fakat aynı anda uyku problemlerine neden olabilir.


Bebeği uykuya hazırlamak için neler yapılmalıdır?

[Nasıl TV - Bebeği uykuya hazırlamak için neler yapılmalıdır?](http://www.nasil.tv/Bebegi-uykuya-hazirlamak-icin-neler-yapilmalidir)

Uyku rutini bebeğinize uyku zamanının geldiğini anlatmanın en kolay yoludur. Bebeğinizi günlük aktivitelerinden ayırıp uykuya hazırlayan bir süreçtir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön