HABER

Çözüm sürecininin iki kilit ismi

Kürt sorunu ve çözüm sürecini yakından takip eden Yeni Şafak Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, çözüm sürecinde son sözü Erdoğan ve Öcalan'ın söyleceğini yazdı

Çözüm sürecininin iki kilit ismi

Yeni Şafak yazarı Abdülkadir Selvi'nin köşesine kulak veriyoruz. Yazara göre PKK 2. Habur peşinde. Gezi olaylarıyla birlikte PKK'nın geri çekilmede frene bastığına işaret eden yazar, çözümün kritik bir süreçten geçtiğinin altını çiziyor.

Abdülkadir Selvi, PKK'da yaşanan yönetim değişikliğini şöyle yorumluyor:
"Çözüm kritik bir süreçten geçiyor.

Gezi olaylarıyla birlikte PKK, geri çekilmede frene bastı.

Zaten Kandil'in, Öcalan'a cevabında, 'Geri çekilme en az 2 yılda tamamlanır' deniliyordu. Öcalan'ın, 'Derhal çekilin' talimatı üzerine geri çekilme başlamıştı.

Buna rağmen bazı gruplar pasif direniş içindeler.

Murat Karayılan, bunun için HPG'nin başına getirildi.

Öcalan'ın PKK yönetiminde değişiklik yapmasının bir nedeni bu."

Son dönemdeki olayları değerlendiren yazar, PKK'nı bölge halkına, 'Bakın biz dağdan çekiliyoruz ama şehirlerde daha güçlenerek geliyoruz' mesajını vermeye çalıştığını yazdı. Yazar Selvi'ye göre PKK, çözümden sonra da bölgenin patronu benim korkusunu yerleştirmeyi amaçlıyor.

ERDOĞAN VE İMRALI İRADE GÖSTERİRSE PKK BAŞARIRILI OLAMAZ

PKK'nın ikinci Habur vakası peşinde koştuğunu yazan Selvi, oyunu bozacak iki isme işaret ederek yazısını tamamlıyor.

(...)Bunu da sadece Türkiye'ye karşı yapmıyorlar, Öcalan'a karşı yapıyorlar. Çözüm sürecini sabote etmeyi amaçlayan bu taşkınlıklar Öcalan'ın elini güçlendirmez tam tersine onu adaya gömer.

Sanıyorum PKK da buna oynuyor ama Öcalan ve çözüme inanmış Kürt halkı buna izin verir mi? Vermez. Başbakan Erdoğan'da ve İmralı'da çözüm iradesi devam ettiği sürece, başarılı olamazlar."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
SON SÖZÜ TÜRK HALKI SÖYLEYECEK TAYYİP İLE ORTAĞINA
ne hale düştük 30.000 insanın katili olacaksın ve hapiste olacakın ve adam yerine konulacaksın yazıklar olsun bizlere bide dışarı çıkartında olsun bitsin
lütfen ezbere konuşmayın akılı olun iyi düşünün 30.000 katili kim dilini konuşmak suçmu
SANIRIM BAHSETTİĞİNİZ O İKİ İSİM MANŞETİN ÜZERİNDEKİ BAŞ KISIMLARI OLMAYAN İKİ KİŞİ. FAKAT O DA NE. HABERİ OKUYUNCA BU KİŞİLERİN ERDOĞAN VE BEBEK KATİLİ APO OLDUĞUNU ÖĞRENİYORUZ. YAZIK ÇOK ÜZÜLDÜM. SANIRIM BİRİ NAMAZ KILIYOR. ASLINDA BEBEK KATİLİDE ESKİDEN NAMAZ KILARMIŞ. ACABA HANGİSİ BAŞBAKANIMIZ.TÜRKİYE NİN KURTULUŞU KİMLERE KALMIŞ DA BİZİM HABERİMİZ YOK.
pardon ikisi de namaz kılıyor derken neyi ima etmeye çalışıyorsunuz? argümanınız kısıtlı,fikirleriniz yetersiz ve bilginiz eksik ise lütfen yorumdan kaçınınız. zira bariz bir şekilde dini istismar ediyorsunuz.
Geri Dön