Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ruhani ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İranlı mevkidaşı Hasan Ruhani ile telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ruhani ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile telefonda görüştü. Görüşmede Suriye'deki son durum ve ikili ilişkiler ele alındı.

Erdoğan ile Ruhani, Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunması ve krize kalıcı siyasi çözüm bulunması için ortak çaba harcanmasının önemine işaret etti.

ERDOĞAN'DAN 'KİMYASAL SİLAH' VURGUSU

Erdoğan, Ruhani ile telefon görüşmesinde kimyasal silahların kullanımı konusunda Türkiye'nin tavrının öteden beri net olduğuna dikkat çekerek şu anda gerilimin tırmanmasına mahal vermemenin ve olayları kendi bağlamında değerlendirmenin önemli olduğunu vurguladı.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Yeminine AYKIRI Davrandigi Icin Bu Kisi Sadece A.K.P.Genel Baskanidir
AHHH CUMHRBAŞKANIM AH. SURİYE SALDIRISI GÜNÜ O VAHİM AÇIKLAMAYI YAPMASA İDİN ÇOK GÜZEL OLACAKTI. AMA TÜM TÜRKİYEYİ HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATTIN O GÜN. İRAN HALKI DİMDİK DURDU VE EN BAŞ ADAMINI ŞAMA YOLLADI O GÜN. BİZ İSE MALESEF BATIDAN VE ABD DEN ÇEKİNDİK VE ORTADOĞUDA SINIFTA KALDIK MALESEF. BAK SURİYE YIKILIRSA TÜRKİYED YIKILACAK DEDİK 1 HAFTA ÖNCE AMA DUYMAZDAN GELİNDİ. RUSYA VE İRAN HALKI VE YÖNETİCİLERİ 1.7 MİLYAR MÜSLÜMAN ALEMİNİN GÖNLÜNE TAHT KURDULAR O GÜNKÜ DURUŞLARI İLE. NOTA BİZİM LEHİMİZE ASLA KARAR ALMAZ.BATI TOPRAKLARIMIZA GÖZDİKTİ SON 50 YILDIR. ABD NİN İŞİ ARABİSTANI SÖMÜRMEKTİR
Diğer Haberler