Doğal yolu varmış! Saç beyazlamasına çözüm önerileri

Yüzümüz kırışıyor, saçımız beyazlıyor. Yani hiçbir şey eski yerinde durmuyor! Ancak moral bozmak yok size önerilerle geldik. Saç beyazlamasına çözüm bulmak istiyor ancak kimyasal ürün kullanmak istemiyorsanız 'büyüklerimizin bir bildiği var' diyoruz ve okumaya başlıyoruz...

Doğal yolu varmış! Saç beyazlamasına çözüm önerileri

Saç beyazlamasına çözüm bulmak için size anneanne yöntemiyle geldik. Belki de daha önce duymadığınız bu yöntem sayesinde bu problemden doğal yolla kurtulacaksınız.

Artık 30'lu yaşlarında saçı beyazlamaya başlayan insan görmek neredeyse normal oldu Bunun pek çok sebebi var elbette. Genetik, stres, az ya da düzensiz uyumak, sağlıksız beslenmek vs.

Piyasada farklı markaların farklı renklerde sayısız saç boyası bulunuyor ancak bu boyalar saç ve saç derisi için oldukça zararlı. Üstelik saç boyamak sürdürülebilir olmayan, düzenli tekrarlanması gereken maliyetli bir işlem. Bunun yerine beyazlara karşı uygulanabilecek pek çok doğal reçete var.

Duyunca kulak asmadığımız, ama çok işe yarayan anneanne yöntemleri vardır ya, her dert için ayrı bir devası olan... Bu eski ve popüler yöntem de saçı yavaş yavaş eski koyu rengine döndürüyor. Elbette işlemi düzenli uygulmak ve birkaç hafta ya da bir ay beklemek gerekiyor.

Beyaz saç yok eden karışım

Yapımı:

5 ila 6 orta/büyük patatesleri soyun.

Kabukları pişireceğiniz bir kaba koyun ve 2 fincan su ekleyin. Su yüksek ateşte ısındıktan sonra kısın ve 15-20 dakika kaynatın.

Karışım soğuyunca büyük bir kaba koyun. Suyu süzüp patates kabuklarını atın. Elde ettiğiniz suyu hava geçirmeyecek bir cam şişede tutun. Daha iyi bir kokmasını istiyorsanız birkaç damla biberiye veya lavanta yağı ekleyebilirsiniz.

Saçınızı normalde yıkadığınız gibi yıkayın, saç kreminizi de sürüp 1-2 dakika bekletin ve yıkayın. Gri saç normalden daha kuru olduğu için iyice nemlenmiş olmalı.

Ardından yaptığınız patates suyuyla saçlarınıza masaj yapın ancak durulamayın!

Bu işlemden sonra saçınızı normal tarayıp kurutabilirsiniz.

Patates suyunu kesinlikle buzdolabında saklamayın!

İşlemi haftada 2-3 kere yapın. Saçınızın yapısına göre birkaç hafta ya da birkaç ay yapmanız gerekebilir. Sabırlı olun, sonuç almak biraz vakit alabilir ancak kesinlikle işe yarıyor!

Kaynak

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Bu geçici bir çözümmü yoksa kalıcımıdır geçici bir çözümse ugraşmaya değmez
Kalici olduguna inanmiyorsun degil mi?patatesi soyduktan sonra yagda kizartip yemek gerekir.
kalıcı çözüm.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler