HABER

Doğu buz kesti

Erzurum'da dün gece hava sıcaklığı eksi 32 dereceye kadar düştü.

ERZURUM (İHA) - Erzurum'da dondurucu soğuklar etkisini sürdürüyor. Dün gece en düşük hava sıcaklığının eksi 32 dereceye kadar düştüğü Erzurum'da Sibirya soğuklarının hafta sonuna kadar etkisini sürdürmesi bekleniyor.

[

****](http://havadurumu.mynet.com/)

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan soğuk havanın hafta sonunda beklenen yağış ile birlikte etkisini kaybettirmesi tahmin ediliyor. Dün gece en düşük hava sıcaklığının eksi 32 derece ile Erzurum'da yaşandığını belirten yetkililer, Erzincan'da eksi 14, Ağrı'da 29, Ardahan'da 21, Bayburt'ta 18, Kars'ta 17 ve Iğdır'da eksi 9 olarak kaydedildiğini belirttiler. Bölgede bugün beklenen hava sıcaklığı tahmini ise şöyle:

Erzurum'da eksi olmak üzere 13, Erzincan'da 2, Ağrı'da 8, Ardahan'da 14, Bayburt'ta 8, Kars'ta 9 ve Iğdır'da 1. Bu arada Erzurum'da kar yağışı ve tipi nedeniyle 165 köy yolunun ulaşıma kapalı bulunduğu ve İl Özel İdaresi'ne bağlı ekiplerin kapalı olan köy yollarını ulaşıma açmak için çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi.

İl Özel İdaresine bağlı ekiplerin 2009-2010 kış döneminde toplam 2 bin 282 köyde yol açma çalışması gerçekleştirdiği ve toplam 14 bin 240 kilometrelik alanda karla mücadele çalışması yapıldığı bildirildi.

Geri Dön