HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

"DSP'nin baraj sorunu yok"

Çevre Bakanı Fevzi Aytekin, gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Şanlıurfa'ya geldi. Dün gece THY uçağıyla Şanlıurfa'ya gelen Çevre Bakanı Fevzi Aytekin, bir gün sürecek programında önce Şanlıurfa Valiliği'ni ziyaret etti. Şanlıurfa Valisi Muzaffer Dilek'ten ilin sorunları hakkında brifing alan Bakan Aytekin, daha sonra basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

"DSP'nin baraj sorunu yok"

Gazetecilerin "DSP barajı aşar mı?" sorusu üzerine Bakan Aytekin, "DSP'nin baraj sorunu yok. Her yıl olduğu gibi bu seçimlerde de DSP'nin baraj altında kaldığı söyleniyor. Bölgem Tekirdağ'da rakip partilerin yapmış olduğu ankette DSP birinci sırada. Acaba hangisi doğru? Bize söyleyen arkadaşlar mı yoksa gelişi güzel yapılan kamuoyu araştırması mı doğru? Biz bunların hiçbirine itibar etmiyoruz. Seçimin yapılmasına bir, bir buçuk yıl vardı. DSP dışında bütün partiler seçim istedi. Şimdi de bazı partiler çıkıp seçim istemiyoruz dediler. Ancak zaman Sayın Başbakanımızın ne kadar haklı çıktığını gösterdi. O büyük devlet adamının önerilerini siyasi partiler ve hatta ortaklarımız biraz daha iyi değerlendirseydi bence daha iyi olurdu kanatindeyim. Ülkeyi de bu seçim sıkıntısına sokmamış olurlardı" diye konuştu.

Sular altında kalan Halfeti İlçesi'nde ev sahiplerinin paralarının ne zaman ödeneceği konusundaki bir soru üzerine Bakan Aytekin, bu konuda gereken çalışmanın yapıldığını, herkesin parasının ödeneceğini söyledi.

Bakan Aytekin, valilik ziyareti sonrası belediye başkanlığını da ziyaret edecek.

ChefGPT


En Çok Aranan Haberler