HABER

Dünyada ilk kez bir savaş gemisi müzik aleti olacak

İSTANBUL (İHA) - Donanma Komutanlığı ve TÜSSİDE (Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü) işbirliği ile 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nda Hareketin Sesi-Sesin Hareketi" adlı bir deneysel sanat çalışması gerçekleştirilecek.

Çalışma İzmit Limanında demirli bulunan, Donanma Komutanlığı, İzmit Büyükşehir Belediyesi ve Kültür Müdürlüğü tarafından müze olarak ziyarete açılmış olan "TCG Gayret" adlı gemide yapılacak.

Donanma Komutanlığı tarafından müze olarak ziyarete açılmış "TCG Gayret" savaş gemisinde yapılacak deney dünyada "bir geminin müzik aleti olarak ele alındığı" ve "bir müzik aletinin içinde dans yapılabildiği" ilk çalışma olacak.

Yapılacak deney öncesi, TCG Gayret müzesi katılımcılara genel olarak tanıtılacak. Çalışmaya, Okay Temiz ve Ritm Atölyesi, Ayla Algan ve Ekol Drama Sanatçıları, Tuğçe Uluğgün ve Mimar Sinan Üniversitesi Modern Dans Bölümü Öğrencileri, Colombia Üniversitesi, Rejisör-Artistik Direktörü Paul Bargetto, Hampshire College, Kolektif Bilimler Kolejinden Saria Woyng, Donanma Bandosu Müzisyenleri,Donanma Komutanlığı Değişim Projesi Eğitici Grubu, Çağdaş Drama Derneği İstanbul Şubesi üyeleri, Kocaeli Bölge Tiyatrosu Sanatçıları TÜSSİDE Araştırmacıları katılması bekleniyor. Deney Uğur Değirmencioğlu TÜSSİDE Başkan Danışmanı yönetiminde gerçekleştirilecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler