Dünyanın en güçlü deniz kuvvetleri belli oldu! Bakın Türkiye kaçıncı sırada?

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un ile ABD lideri Trump arasında yaşanan gerilim ülkelerin askeri güçlerinin masaya yatırılmasına sebep olmuştu. Ülkelerin ordularının kıyaslanmasının yanı sıra askeri teçhizatların yeterliliği üzerinde de sıkça duruluyor. ABD ve Rusya'nın ilk sıralarda olmasına alışılan listeler bazı durumlarda alt üst olabiliyor.

Ülkelerin deniz kuvvetlerinin kıyaslanmasıyla ortaya çıkan tablo buna örnek verilebilecek durumlardan. Dünyanın en güçlü deniz kuvvetlerinin belirlendiği bir araştırmada ortaya çıkan tablo ABD ve Rusya için hayal kırıklığı yarattı. Globalfirepower'ın yaptığı araştırmalar sonucu Rusya 5, ABD ise 3. sırada yer aldı. Bakın Türkiye bu listede kaçıncı sırada yer aldı?

İşte dünyanın en güçlü deniz kuvvetleri

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
böyle saçma listemi olur, adamlar Almanya'ya 30. Finlandiyaya 10. demiş, yoldan geçen bir adamı cevirsen daha mantıklı ve gerçeğe yakın bir liste yapardi
AKP lilerin dünyalarındaki hayali lider Türk donanmasını FETO ile anlaşarak çökertti.Atatürk düşmanı olanlara ben şeref ve namus yokdunu diyorum.Bilmem az mı söylüyoeum.
çok sallamasyon bir liste olmuş, almanya 30- iran 4. sırada?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler