HABER

e-Okul Karne notları öğrenme ile karneleri görebilirsiniz

Karne günü geldi çattı. Heyecanla karnelerini öğrenmek isteyen öğrenciler ve veliler, e-Okul Karne notları öğrenme ile karneyi görebilecekler. e-Okul Karne notları öğrenme hakkında bilgi haberimizde.

e-Okul Karne notları öğrenme ile karneleri görebilirsiniz

Bugün okullar sömestr tatiline giriyor. Hem öğrencilerin hem de öğrenci velilerinin en çok merak ettiği konu karne notlarının nasıl olduğu. Bazı illerimizde yaşanan yoğun kar yağışının hayatı olumsuz etkilemesinden dolayı bugün okullar tatil ve bu nedenle karneler verilemeyecek. Bu durumda öğrenciler ve veliler karneleri e-Okul Karne notları görüntüleme işlemi ile öğrenebiliyorlar. e-Okul Karne notları öğrenme işlemlerinin yapılması sayesinde bugün heyecanla karne bekleyen öğrenciler, meraklarını giderebilecekler.

[

****](https://e-okul.meb.gov.tr/)

e-Okul Karne notları işlemini bilgisayarından gerçekleştirmek isyenler, e-okul.meb.gov.tr adresine girdikten sonra, T.C. Kimlik Numarası ve Okul Numarası ile giriş yaptıktan sonra, gerekli bölümden e-Okul Karne notlarını öğrenebilecekler. Öte yandan işlemi bilgisayardan değil de, telefonunuzdan öğrenmek isterseniz, e-Okul'un mobil uygulamasından faydalanabilirsiniz. Uygulamayı telefonunuza indirmenizin ardından sisteme sizden istenen bilgileri girerek e-Okul Karne notlarınızı öğrenebileceksiniz.

[

****](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.meb.vbsmobil&hl=tr)

[

****](https://itunes.apple.com/tr/app/meb-e-okul-vbs/id839482639?mt=8)

E-OKUL'DAN YAPILABİLEN İŞLEMLER

Pek çok işlem e-Okul uygulamasından gerçekleştirilebiliyor. Öğrenci kayıt işlemleri, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık işlemleri, sınav bilgileri, merkezi olarak yapılan sınavların başvuru ve tercih işlemleri, belge işlemleri, ders programı girişleri alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları, duyurular ve birçok modül üzerinden bilgi girişleri T.C. Milli Eğitim Bakanlığı sunucularına girilmektedir. Öte yandan yalnızca e-Okul modülünün haricinde velilerin öğrencilerin durumlarını daha kolay takip edebilmesi için hazırlanan e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'de bulunuyor. Bu sistemden öğrenci velileri öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, sınav tarihleri, okul tarafından yapılan duyurular, merkezî sınavların giriş belgeleri veya tercih sonuçları bu sistem üzerinden Türkiye Cumhuriyeti (TC) Kimlik Numarası ve okul numarası girildikden sonra birkaç güvenlik sorusuna cevap verilerek takip edilebilmektedir.

E-OKUL SİSTEMİNE NASIL GİRİŞ YAPILIR?

e-okul.meb.gov.tr adresinden e-Okul sisteminin yer aldığı bölüme ulaşılıyor. Ardından ise burada yer alan iki farklı alandan size uygun olanı seçebiliyorsunuz. Bunlar "Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş" ve "e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi Giriş" bölümleridir. e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi Giriş bölümünden öğretmen girişi yapılıyor. Burada giriş yapabilmek için belirlenen alanlara Kullanıcı Adı, Şifre ile üst köşede verilen resimdeki bilgileri girmek yeterli oluyor. e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş bölümünden ise veli girişi yapılabiliyor. Bu alandan giriş yapabilmek için belirtilen alanlara Öğrenci T.C. Kimlik No, Öğrenci Okul No ve belirtilen resimde yer alan rakamları kodlamanız gerekiyor. Bu işlemlerin ardından e-Okul uygulamasından kolaylıkla faydalanabiliyorsunuz. Sistemin arayüzü oldukça kullanıcı dostu olmasından dolayı, kullanıcılar zorluk yaşamadan istedikleri alanlara ulaşabiliyorlar.

Geri Dön