HABER

E-Okul VBS giriş sayfasına nereden ulaşabilirim?

E-Okul hem veliler hem öğrenciler hem de öğretmenler için büyük kolaylık sağlayan bir sistemdir. E-Okul VBS ve öğretmen giriş sayfası aynı portal üzerinde bulunmaktadır.

E-Okul VBS giriş sayfasına nereden ulaşabilirim?

Dünya çapında teknolojinin gelişmesi ile hayat şartlarımız ve yaşantımız günden güne iyiye gitmektedir. Hayatımızın içinde var olan modern sistemler insanların hayatlarını daha iyi ve daha kolay bir hale getirme konusunda büyük destek verilmektedir. Bu sistemlerin başında olan ve de dünyanın en büyük iletişim ağı haline gelen internet sistemidir. İnternet sayesinde birçok işlemimizi çok kolay bir şekilde yapabilmekteyiz. Örnek olarak verirsek bazı daireler de ya da şubelerde yapmamız gereken işlemler bizim vaktimizi çokça almaktadır ama internet aracılığı ile online olarak yapılan işlemler sadece dakikalarımızı almaktadır. Bu nedenle de internet sayesinde vakit kaybını önlemiş oluruz. İnternet aracılığı ile yapılmakta olan işlemler sayesinde gittiğimiz şube veya dairelerde sıra bekleme işkencesi son bulmuştur. Ayrıca bu online işlemleri bilgisayarlarımızdan akıllı cep telefonlarımızdan ya da tabletlerimizden kısacası internet erişiminin çektiği her noktadan yapmamız mümkün olacaktır. İnternet alanındaki bu gelişmeler vatandaşlara büyük kolaylık sağlamıştır. İnternet alanında yapılmakta olan bu online işlemler her alanda hizmet vermektedir. Eğitim öğretim alanında, sağlık alanında, kamu ve kamu kuruluşları gibi çeşitli alanlarda hizmet vermektedir. Bu hizmetler vatandaşların büyük bir şekilde beğenisini kazanmayı başarmıştır.

E-OKUL GİRİŞİ İÇİN TIKLAYIN

Artık günümüzde eğitim ve öğretim çok önemli bir yere sahiptir. Çalışmakta olan anne ve babaların çocukları için eğitim durumlarını okula gidip takip etmek bazen zor olabilir. Çocuklarının eğitim ve öğretim hayatlarını yakından takip etmek her anne ve babanın hakkıdır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulmuş olan sistemler bütünü olan E-Okul sistemi öğrencilerin daha iyi bir şekilde onların hakkında bilgi sağlamaktadır. E-Okul sistemi kullanarak yapabilecek olduğunuz sistemlerin arasında pek çok işlem bulunmaktadır. Bunun için de vatandaşların yapmaları gerekmekte olan çok kısa ve de kolay bazı işlemler bulunur. Veliler çocuklarının durumlarını E-Okul sistemine girerek çok kolay bir şekilde takip edebilirler. E-Okul veli bilgilendirme sistemi veliler ve öğrenciler için çok kullanışlı bir sistemdir. E-Okul veli bilgilendirme sistemi öğrencinin bütün eğitim yılı içerisinde öğrenciye ait tüm bilgileri barındırmaktadır. E-Okul veli bilgilendirme sistemi içerisinde öğrencinin devamsızlık bilgisini, yazılı notunu, sözlü notunu, proje ödevi, dönem içerisinde girmiş oldukları sınavları gibi öğrenciye ait detaylı bilgiler barındırmaktadır. Veliler de E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yaparak çocuklarının notlarını ve devamsızlık bilgilerini okula gitmeden internet aracılığı ile çok kolay bir şekilde ve güncel olarak takip etmeleri mümkündür. Ayrıca E-Okul sistemi okul müdürlerin ve de öğretmenlerin de kullanıp yararlanmış olduğu bir sistemdir. E-Okul sistemi her zaman hizmete açık bir kuruluştur. E-Okul sistemi güncel ve pratik bir yapıya sahiptir. E-Okul sistemi öğrenciler, öğretmenler ve de veliler için büyük bir hizmet haline gelmiştir.

Geri Dön