KADIN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mynet Soran Anne Platformu

1 Bebeğinizin cinsiyeti nedir?
2 Bebeğinizin yaşını belirtir misiniz?
3 Sizlere hangi konuda yardımcı olmamızı istersiniz?
4 Öğrenmek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Elektrik faturalarını artırıyor: Su ısıtıcısı kirecinden anında kurtulun! Kettle kireci nasıl temizlenir?

  Su ısıtıcısı hayatımızı oldukça kolaylaştıran ev aletleri arasında yer alıyor. Çaydanlığa göre çok daha etkili sonuçlar sağlayan su ısıtıcıları hemen hemen her evde bulunuyor. Ancak zaman içerisinde kettleda biriken kireçler hem sağlığı hem de cebi yakabiliyor. Uzmanlar kettle kirecinin faturaları artırdığını belirtiyor. Evde uygulayacağınız ipuçlarıyla su ısıtıcısı kireçlerinden kurtulmanız mümkün.

  Su ısıtıcısı hem çay içerken hem de yemek yaparken yardımımıza koşuyor. Her gün kullanılan su ısıtıcılarının içerisinde zamanla kireç birikimleri görülüyor. Bu kireçler hem suyun tadını etkiliyor hem de farkında olmasak bile enerji faturalarına etki ediyor. Samantha Matt, "Kireç kaplı ısıtma elemanları evinizde kullanılan suyu ısıtmak için önemli ölçüde daha fazla enerji kullandığından, bu yıllık enerji faturalarınıza 500 £ veya daha fazla ekleyebilir.

  Ekran görüntüsü 2023-02-06 092542

  "Aslında sadece 3 mm kireç yüzde 25 daha fazla enerji tüketebilir. Bu, enerji faturalarının gerekenden çok daha yüksek olduğu ve evin karbon ayak izinin de olduğu anlamına geliyor.” Enerji fiyatlarının yükselmeye devam ettiği bir zamanda, su ısıtıcınızın bakımını yapmak ve mümkün olduğunca verimli çalışmasını sağlayarak faturalarınızın toplam maliyetini azaltmak istiyorsanız etkili temizleme yöntemlerini deneyebilirsiniz.

  SU ISITICISI KİRECİNDEN KURTULMAK İÇİN

  Lydia'ya göre, bu birikimi ortadan kaldırmanın "en iyi yolu", çoğu kişinin mutfak dolaplarında bulacağı bir ürün kullanmaktır. "Düşük maliyetli, kolay ve çevre dostu bir çözüm için, beyaz sirke veya limon suyu ve suyu karıştırarak herhangi bir hafif asit kullanın. Su ısıtıcısının dörtte üçünü su ve bir limon veya eşit miktarda su ve sirke ile doldurun. Sonra bir saat bekletin." Uzman, sirke için çaydanlığı bir kez kaynatmayı veya limon kullananlar için çaydanlığı üç kez kaynatmayı önerdi, çünkü çalışması biraz daha uzun sürebilir.

  Ekran görüntüsü 2023-02-06 092606

  SU ISITICISININ İÇERİSİNDE SU BIRAKMAYIN

  Soğumaya bırakın, ardından birkaç kez iyice durulayın. Lydia ekledi: "Aynı yöntemle kabartma tozu da kullanabilirsiniz. Yaklaşık her ay tekrarlayın ve kullandıktan sonra su ısıtıcısında su bırakmamaya çalışın, çünkü durgun su kireç oluşumunu teşvik eder."


  Vitrin


  En Çok Aranan Haberler