HABER

Gözaltına alınmıştı! 'Sessiz İstila' filminin yapımcısı Hande Karacasu serbest bırakıldı

Türkiye'deki sığınmacıları ve düzensiz göçmenleri konu alan ‘Sessiz İstila’ isimli kısa filmle ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü bir açıklama yaparak 2 kişinin gözaltına alındığını duyurdu. EGM'den yapılan açıklamada, mültecilerle ilgili bazı bilgileri manipüle edip gerçekleri çarpıtarak yayınlayan siyasal iletişimci ve spiker Hande Karacasu Sakarya’nın da gözaltında olduğunu duyurdu. Öte yandan Zafer Partisi'nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Karacasu'nun serbest bırakıldığı belirtildi.

Gözaltına alınmıştı! 'Sessiz İstila' filminin yapımcısı Hande Karacasu serbest bırakıldı

EGM'den yapılan yazılı açıklamada, Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca kanunların verdiği yetki çerçevesinde suç ve suçlularla mücadele amacıyla internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetlerinin yürütüldüğü belirtildi.

SESSİZ İSTİLA FİLMİYLE İLGİLİ GÖZALTI

Çalışmalar kapsamında, Youtube'de "Sessiz İstila" başlıklı kısa filmin yayınlandığı belirlenerek video içeriğinde sığınmacılar ve düzensiz göçmenlerle ilgili bilgileri manipüle edip gerçekleri çarpıtarak yayınladığı tespit edilen Hande Karacasu'nun Sakarya'da yakalandığı bildirildi.

Açıklamada, Suriyeli sığınmacılar ve düzensiz göçmenlerle ilgili provokatif paylaşımlarda bulunduğu belirlenen, "Militer Doktrin@militerdoktrin1" rumuzlu hesabın yöneticisi olduğu değerlendirilen H.D'nin de İstanbul'da yakalandığı ifade edildi.

FR21HMSXMAU-SGZ

Yakalanan şüphelilerle ilgili adli işlem başlatıldığı kaydedildi.

SERBEST BIRAKILDI

Öte yandan Zafer Partisi'nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Karacasu'nun gece saatlerinde serbest bırakıldığı belirtildi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler