En güzel örgü modelleri: Kolay, ucuz ve şık örgü modelleri

Uygun fiyatlı, kaliteli ve de çok çeşitli olması nedeniyle örgü kadınlar için vazgeçilmez bir aktivite konumunda. Pek çok kadın birbirinden farklı örgü modelleri arasından kendi potansiyeline ve isteklerine uygun olanını seçip hızlı bir şekilde muhteşem ürünler ortaya koyabiliyor. Örgü modelleri modası geçmeyenlerden. İşte en güzel örgü modelleri örnekleri...

En güzel örgü modelleri: Kolay, ucuz ve şık örgü modelleri

Örgü modelleri denilince akıllara kazak örgü modellerinden tutun da yelek örgü modelleri, patik örgü modelleri, battaniye örgü modelleri ve şal örgü modellerine kadar pek çok alternatif geliyor. Üstelik son dönemlerde insanların internet aracılığıyla birbirleri ile olan iletişimleri hızlandığı için zor gibi görünen ve çok şık örgü modelleri de hızlı bir şekilde insanlar arasında yayılım gösterebiliyor. Böylece dileyen herkes istediği örgü modelleri ile ilgili yapılışları izleyerek kendisine çok şık ürünler yapabiliyor. Bu yüzden modelin güzelliği ve şıklığı kadar hanımlar için örgü modelleri ve yapılışı da çok önemli bir konu.

Örgü Modelleri ve Yapılışı

Pek çok farklı modeli ortaya çıkarmak için örgü modelleri ve yapılışı hakkında da detaylı bilgi sahibi olmak gerekiyor. Hangi kıyafetin içine girerse girsin ayrı bir şıklık katan yelken modeli de hanımların yapılışını sıklıkla merak ettiği modellerden bir tanesi. Gerek yelek örgü modelleri gerekse kazak örgü modelleri için kullanılabilecek olan bu yelken modelini yapmak için ilk sırayı 5 düz, 1 dola, 2 düz ve 3 ilmek şeklinde örmek gerekiyor. İkinci sırayı ise örgünün arka tarafında tüm ilmekler ters örgü şeklinde örmek gerekiyor. Bu kural tüm çift sıralar için geçerli. Üçüncü sıraya gelindiğinde ise 4 düz, 1 dola, 3 düz, 1 dola, 1 düz ve 3 ilmek şeklinde örmek gerekiyor. Bu şekilde giderek bu çok şık modeli kolay bir şekilde çıkartabilirsiniz.

ters-basak-orgu-modeli-ve-yapilisi

Şiş örgü örnekleri içinde bebek yelek örgü modelleri olarak sıklıkla karşımıza çıkan yonca modeli de hem çok şık hem de oldukça pratik bir model. Bu yüzden güzel bir desen yaratmak için örgülerinizde bu modeli kullanabilirsiniz. Ajurlu olarak yapılan bu model, yetişkin kıyafetlerine ve yeleklerine olduğu kadar bebek kıyafetlerine ve kazaklarına da çok yakışıyor.

Şiş örgü örnekleri arasında çok farklı modeller bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de patika yol örneği. Patika yol örgü modelleri ve yapılışı için ilk olarak örneği 2 düz, 2 ters lastik üzerine kurmanız gerekiyor. Patika yol kıvrımını oluşturmak için ise düz ilmekleri ajurların etrafından dolamanız gerekiyor. Böylece istediğiniz patik yol örneğini tam olarak oluşturabilirsiniz.

Yelek Örgü Modelleri

Dışarıda satılan ürünlerin hem daha az kaliteli oluşundan hem de daha maliyetli oluşundan dolayı artık pek çok kadın kışın giyecekleri şık yelekleri, hırkaları ve kazakları farklı modeller seçerek evlerinde kendileri yapıyorlar. Bu delikli yelek modeli de evinizde pratik bir şekilde kolayca yapabileceğiniz ve daima çok şık bir şekilde giyebileceğiniz bir örnek.

delıklı-El-Örgü-Yelek-Modelleri

Yalnızca soğuktan korunmak için ya da ev ortamında giymek için değil aynı zamanda dışarı çıkarken ya da iş hayatında şıklığınızı tamamlamak adına giymek için de yelek modelleri içerisinden bir seçim yapıp hemen örmeye başlayabilirsiniz. Gri modelde görüldüğü üzere oldukça pratik bir örneği kısa sürede yapıp her türlü şık kıyafetinizi hava şartlarına uygun ve trend şekilde tamamlayabilirsiniz. Yukarıdaki yelek modeli için ihtiyacınız olan tek şey, kıyafetinizle uyum sağlayacak renkte bir yün ip, iri düğmeler ve sizin kendi el beceriniz. Böylece muhteşem örgü yeleklere sahip olabilirsiniz. Ayrıca yeleğinizin etek uçlarında farklı kesimler uygulayarak onu biraz daha modaya uygun bir hale de getirebilirsiniz.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler