KADIN

En güzel oya örnekleri

Her ne kadar içinde bulunduğumuz çağda hızlı tüketim alışkanlığı günlük hayatımızdaki pek çok değere sirayet etmiş gibi görünse de yine de el işçiliği ve özen ile yapılmış pek çok şey hala daha değer görüyor. Bunlardan bir tanesi de elbette oya ve oya örnekleri.

En güzel oya örnekleri

Her ne kadar içinde bulunduğumuz çağda hızlı tüketim alışkanlığı günlük hayatımızdaki pek çok değere sirayet etmiş gibi görünse de yine de el işçiliği ve özen ile yapılmış pek çok şey hala daha değer görüyor. Bunlardan bir tanesi de elbette oya ve oya örnekleri. Çok eski zamanlardan beri ninelerimizin binbir emekler ile yaptığı oya örnekleri bugün hala daha pek çok kadının çeyizinde en önemli yerde duruyor. Üstelik her şeyin basit ve az emekle yapılmış olanlarının daha yoğun satıldığı günümüzde bile pek çok kişi bu tığ oya modelleri, tığ işi yazma örnekleri ve yazma kenarı oya modelleri konusunda oldukça ilgili. O zaman size bu güzide oya örnekleri arasından birkaç alternatif gösterelim. En güzel tığ oyası örnekleri sizler için listelendi.

Tığ Oya Modelleri

1

Tığ oya modelleri denilince müthiş yaratıcılık ve kabiliyet ürünü olan pek çok alternatif gözler önüne seriliyor. Canlı renkleri ve birbirinden güzel desenleri ile çok hoş görünen bu oya örnekleri içindeki yelpaze modeli, en güzel tığ oyası örnekleri arasında ilk sırada ve çok sık tercih ediliyor.

2

Fıstık modeli olarak adlandırılan bu tığ işi yazma örnekleri ise farklı renk seçenekleri denendiğinde çok daha şık ve çok daha kullanışlı bir hal alabiliyor.

Tığ İşi Yazma Örnekleri

3

Çok eski zamanlardan beri anadolu topraklarında yaşamış olan kadınların yazmalarında birbirinden güzel tığ işleri ve farklı modeller bulunurdu. Bugün hala yazmaların üstünde böyle hoş desenleri ve motifleri görmek mümkün. Eğer siz de yazmanızın üstüne böyle hoş detaylar koymak ya da güzel bir çeyiz hazırlamak istiyorsanız her biri el emeği, göz nuru olan tığ işi yazma örnekleri içinden kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

4

Tığ işi yazma örnekleri içinden beğendiğiniz bir tanesini kullanacağınız zaman size yapacağımız en önemli uyarılardan bir tanesi renk kullanımı olacaktır. Yazmanın üzerinde bulunan renklerden en yoğun olan rengi yazma kenarı oya modelleri uygularken ağırlıklı ton olarak tercih etmemelisiniz. Bunun yerine yazmanın içinde daha az bulunan rengi baskın ton tercih edebilirsiniz. Bu sayede siz de yazmanızda muhteşem bir şıklık yakalayabilirsiniz ve yaptığınız el işi en güzel tığ oyası örnekleri arasında görülebilir.

Yazma Kenarı Oya Modelleri

5

Her ne kadar oya örnekleri çok eski dönemlere kadar dayanıyor olsa da yazma kenarı oya modelleri her sene farklılık gösteriyor ve her sene yeni bir model moda olabiliyor. Bu yüzden trendleri iyi takip etmenin faydası var. Bu senenin en güzel tığ oyası örnekleri arasında gösterebileceğimiz örneklerden bir tanesi de bu bordo desenli model. Özellikle çeyizlerde çok şık ve albenili duracak olan bu modelin uygulanışı da bir hayli pratik.

6

En güzel tığ oyası örnekleri arasında yer alan fıstıklı modelinin bu örneği de hem bu sene oldukça popüler hem de çeyizler için en doğru tercihler arasında gösteriliyor. Üstelik pratik bir yapılışı olmasının yanı sıra şıklık bakımından emeğinin hakkını verecek bir ilgi uyandırdığını da söylemek gerek. Hemen hemen her yer yazma ile kullanılabilecek olan bu model için farklı renklerde bolca ip almanızı öneririz. Böylece yazmanın kenarında cıvıl cıvıl renklerle bezenmiş çok hoş bir fıstıklı model tığ oyası örneği yapmış olursunuz.

7

Tığ oya modelleri içinde en güzel tığ oyası örnekleri arasında gösterilen bu boncuklu model ise hem yazma kenarı oya modelleri olarak hem de eşarp kenarı olarak tercih edilebilir. Üç boncuk ile yapılan bu model pratik olmasının yanı sıra oldukça şık ve kullanışlı.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler