HABER

Erdoğan ''Cumhuriyete hizmetle sahip çıkılır''

Ankara (AA)- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk siyasetinde Cumhuriyet değerlerinin, milli-manevi değerlerin gölgesine sığınarak, hiçbir iş yapmadan geçinme devrinin artık bittiğini belirterek, "Milleti sevmek, ülkeyi sevmek, Cumhuriyete sahip çıkmak, ona ancak hizmet etmekle olur" dedi.

Erdoğan, partisinin TBMM Grup toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'de geçen 4 yıl içinde siyasetten ekonomiye, kamu yapılanmasından yerel yönetimlere, sağlıktan eğitime, sanayiden tarıma, ulaşımdan altyapıya kadar her alanda son derece çarpıcı başarılar yakalandığını anlattı.Elde edilen başarıların en tepesine Türkiye'nin demokratik ilerlemesini, demokratik gelişmesini koymak gerektiğini kaydeden Erdoğan, şunları söyledi: "Bu aynı zamanda Türkiye'nin yaşadığı değişimin de can damarıdır. Bu yolda tarihi başarılara imza attığımız için özellikle mutluyum. Çünkü, Türkiye'yi mazeretli, özürlü, eksik, aksak bir demokrasi anlayışına mahrum ederek alabileceğimiz bir mesafe yoktur. İşin üzüntü verici tarafı, varlığını demokrasiye borçlu olan siyaset erbabının içinden de bunu henüz idrak edemeyenlerin çıkabiliyor olmasıdır.Anlamayanlar için bir kere daha tekrar etmekte fayda görüyorum; Türk siyasetinde Cumhuriyet değerlerimizin, milli-manevi değerlerimizin gölgesine sığınarak hiç bir iş yapmadan geçinme devri artık bitmiştir. Milleti sevmek, ülkeyi sevmek, Cumhuriyete sahip çıkmak ona ancak hizmet etmekle olur. Biz yaptıklarımızla ve yapmakta olduklarımızla milletimize de Cumhuriyetimize de demokrasimize de hizmet ediyoruz. Sipariş üzerine kavram üretmeyiz. Sipariş üzerine kavram geliştirmeyiz. Sipariş üzerine söylem geliştirmeyiz. Bunu birilerinin de böyle bilmesi lazım. Bizden, bazı şeyleri sipariş üzerine söylem geliştirmek suretiyle ifade etmemizi bekleyenler veya isteyenler var. Biz yola çıkarken dersimizi iyi çalışıp çıktık. Bunun neticesini de şu ana kadar aldık, alıyoruz ve almaya da devam edeceğiz."

Demokrasi yolu

"Artık milletimizin ortak paydası olan hiç bir değerin gölgesine saklanarak siyaset yapmak mümkün değildir" diyen Başbakan Erdoğan, demokratik rekabetin çıtasını 4 yıllık icraatlarıyla yükselttiklerini, Türkiye'nin değişmez istikametinin "demokrasi yolu" olduğunu söyledi. "Dere yatağında akar" sözünün unutulmamasını isteyen Erdoğan, "Kimse boşuna zihinleri bulandırmaya çalışmasın, boş vehimlere kapılmasın, boş vehimlerle uğraşmasın. Türkiye, geleceğini demokrasiye endekslemiştir. unun aksine düşünenler kendileriyle başbaşa kalacaklardır. Bu ülkede demokrasiyi, millet iradesini içine sindiremeyenler, saadet zincirleri bozulanlardır. Cumhuriyetimiz nasıl demokrasi ile taçlandıysa, demokrasimiz de bugün eriştiği olgunlukla Cumhuriyetimizi yükseltmiştir, daha da yükseltecektir"diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön